Košice opäť ožijú mestským kultúrnym festivalom Košické Hanusove dni!

Hanusove dni už po 6. krát zavítajú do Košíc, kde rozprúdia diskusie, prednášky a TEDx talky zjednotené témou “Zlato sa čistí v ohni: Ako sa vyhnúť lacnému kresťanstvu?”

“Chceme sa spoločne zamyslieť nad výzvami súčasných kresťanov v politike či enviromentalistike, nad osobným i verejným prežívaním problémov a kríz či reflektovať návštevu pápeža Františka netradičným spôsobom”, približuje riaditeľ festivalu – Juraj Šúst.

Téma nad zlato

Tento rok sa organizátori napriek nepriaznivým podmienkam rozhodli, spraviť všetko preto, aby mohol privítať divákov na diskusiách naživo! Z tohto dôvodu môžete všetky zakúpené lístky využiť na ONLINE alebo osobnú účasť. Ak to situácia dovolí, bude divadelna sála Veritasu otvorená pre daný počet ľudí. O aktuálnych opatreniach budu organizátori všetkých  včas informovať.

Program prekvapí, ale príjemne!

6. ročník je obohatený o čerstvé tematické okruhy – ekológia, psychológia či ženskosť. Okrem iných vzácnych hostí sa diváci môžu tešiť na českú psychologičku, rečníčku a spisovateľku Kateřinu Lachmanovú, rehoľnú sestru Lamiyu či kňaza, spisovateľa a biológa Marka Orka Váchu, ktorý sa na festival pripojí cez online platformu. Celý program aj so zoznamom rečníkov nájdete na stránke festivalu hanusovedni.sk. V popise každého podujatia je možné si kúpiť individuálnu vstupenku alebo permanentku.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa

Poslaním SLH je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v rôznych oblastiach kultúrneho a verejného života.

Viac o festivale Košické Hanusove dni nájdete na webstránke festivalu.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre