Kniha, ktorá vás prinúti zatiahnuť na hlbinu

Aj Vy sa často cítite duchovne vyprahnuto napriek tomu, že sa skutočne snažíte nasledovať Krista zo všetkých síl? Problémom nemusíte byť Vy, ba ani Váš prístup… ako skôr chýbajúce oslobodenie a uzdravenie, ktoré Vám doslova bráni zažívať naplnenie a pokoj. Spoznávate sa? Žiť naplno a kráčať vo svetle Kristovho kríža si pritom vyžaduje tú najzákladnejšiu vec, o ktorej toľkokrát počujeme, no ktorú mnohokrát vôbec neprežívame: prijať Božiu lásku, ktorá je kľúčom k nášmu pozemskému (i večnému) šťastiu. Ľahšie je však niečo povedať a napísať, ako urobiť a skutočne cítiť. Dajte si preto poradiť od povolaného a prečítajte si knihu Boba Schuchtsa Uzdravený mocou Ježiša, vďaka ktorej vytúženú zmenu aj reálne zažijete.

Uzdravený mocou Ježiša

„Je vo vašom živote nejaká oblasť, ktorá vám bráni prijať Božiu milosť alebo uzdravenie? Ak áno, váš Boh nie je dosť veľký a Ježišov kríž nie je dosť skutočný. V jednom z mojich obľúbených biblických úryvkov nám Boh dáva úžasné prisľúbenie: namiesto hanby budete mať dvojnásobné množstvo radosti. Predstavte si najhanebnejšiu alebo najbeznádejnejšiu oblasť svojho minulého i súčasného života. V nej potrebujete Spasiteľa, ktorý vás oslobodí. Tá istá uzdravená oblasť vášho života prinesie Bohu najväčšiu slávu. A mnohých z vás Boh práve na mieste zranení pripraví, aby ste uzdravovali druhých ľudí. Veríte tomu, čo hovorím?“ (222)

Prečo si myslím, že Vám táto kniha môže pomôcť? Dôvody sú hneď dva. Po prvé, Uzdravený mocou Ježiša má potenciál prehĺbiť Vašu vieru. Pootvorí Vám dvere, ktorými by ste sa bez jej pomoci azda vôbec neodvážili prejsť. Vďaka prehĺbeniu svojej viery následne dostanete možnosť prijať uzdravenie, ktoré Vám Ježiš z celého srdca chce dať. Toto uzdravenie má potenciál zmeniť smerovanie celého Vášho doterajšieho života – nielen toho duchovného…

„Uvedomil som si, že viera je skutočná až vtedy, keď ju odvážne otestujeme. Ako povedal pápež František: Modlitba, ktorá žiada niečo mimoriadne, musí byť modlitbou, ktorá sa týka celého nášho bytia, ako keby od toho závisel náš život. Pri modlitbe musíte podstúpiť test. Možno poznáte príbeh o povrazolezcovi, ktorý na Niagarských vodopádoch tlačil fúrik. Keď prešiel po prvýkrát cez vodopády, spýtal sa ľudí, koľkí si myslia, že to opäť urobí. Takmer všetci zdvihli ruku. Ich viera na neho urobila dojem. Ukázal na mladého muža vpredu a povedal: Dobre, nastúpte do fúrika a ja vás budem tlačiť.“ (65)

Po druhé: som si celkom istá, že komplexnosť knihy i problematiky samotnej Vás posunie na Vašej ceste k úplnému uzdraveniu. Hlboké myšlienky obsiahnuté v knihe je však podľa môjho názoru veľmi náročné pochopiť „na jedno sedenie“. Ak chcete mať z knihy skutočný úžitok, musíte si na ňu vyhradiť dostatok času. Jednotlivé časti knihy, najmä tie týkajúce sa našich zranení, Vám totiž prinesú očakávanú úľavu i úžitok v jednom len v prípade, že sa cez ne poctivo prehryziete. A to nie je vôbec ľahké. Na dosiahnutie slobody je to však doslova nevyhnutné.

ODPORÚČAME: Čítajte aj rozvinutie myšlienok knihy Uzdravený mocou Ježiša v titule Uzdravujúci pôst duše

Uzdravujúci pôst duše

„Nadutosť, slabosť našej padlej prirodzenosti, sa vzmáha, keď chceme unikať pred svojimi zraneniami. Je to márny pokus nájsť život v sebe. Nadutosť prináša nášmu srdcu smrť a zaslepuje nám oči pred pravdou. Klaniame sa svojej osobe a vyhýbame sa vzťahu s Otcom.“ (85)

Pár slov na záver? Uzdravený mocou Ježiša je kniha, ktorá Vás prinúti zatiahnuť na hlbinu. Hoci nejde o oddychové čítanie v pravom zmysle slova, autorov štýl Vás určite zaujme. Ja sama som isté pasáže čítala stále dookola a v niektorých momentoch som sa od nej ani nevedela odtrhnúť. A keď si túto knihu prečítate, nebojte sa ju „poslať ďalej“ niekomu, o kom viete, že by ju potreboval. Určite Vám raz za tento darček bude vďačný.

Uzdravený mocou Ježiša

Autorka recenzie: Martina Bednáriková

Bibliografický popis: SCHUCHTS, B. 2018. Uzdravený mocou Ježiša [Be healed: A Guide to Encountering the Powerful Love of Jesus in Your Life], Košice : Zachej.sk, 229 s., brožovaná väzba (mäkká), ISBN 978-80-89866-35-9.

4.8 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre