Kniha, ktorá vám sprostredkuje nový pohľad na očistec

Utrpenie a radosti očistca (recenzia)

Očistec. Každý z nás si už aspoň raz v živote položil otázku „Čo je to očistec?“. Na prvý pohľad je Utrpenie a radosti očistca ďalšou knihou s touto tematikou. Táto kniha nám však odpovie asi na všetky otázky, ktoré sa očistca týkajú – a to stručne a jasne.

Kniha obsahuje osobné zjavenia blahoslavených a svätých, čo mne osobne prinášalo ešte väčší zážitok z čítania. Je napísaná jednoducho, zrozumiteľne a pútavo. Kniha nám poukazuje na to, akým spôsobom trpia duše v očistci, a tak isto aj na to, ako im môžeme pomôcť a skrátiť ich bolestivé muky.

Po prečítaní tejto knihy asi každý jeden čitateľ zmení svoj doterajší postoj k dušiam v očistci a začne na ne viac myslieť vo svojich modlitbách. Kniha priam až navádza na modlitbu a obetovanie svätých omší za duše v očistci. Kniha tak isto dáva odpoveď na otázku, či sa modliť za obrátenie hriešnikov alebo duše v očistci. Duše, za ktoré sa modlíme, nám budú vyprosovať milosti u Boha. Ak pomôžeme my dušiam v očistci, pomôžu aj oni nám.

Na druhej strane je mnoho ľudí, ktorí v očistec neveria. Blízki zomrelí týchto ľudí to majú v očistci o to ťažšie, pretože sa za ne nemá kto modliť.

Knihu odporúčam nielen tým, ktorí sa zaujímajú o tému očistec, ale aj tým, ktorí sa o tému „očistec“ nikdy bližšie nezaujímali. Taktiež knihu odporúčam prečítať tým, ktorí v očistec neveria. Dozvedia sa všetky potrebné informácie o tejto téme a určite zmenia svoj doterajší názor.

Kniha mi otvorila oči a priviedla ma k častejšej modlitbe za duše v očistci. Zodpovedala zároveň všetky moje otázky o téme očistec. Čítanie tejto knihy vám zaberie asi jeden večer a dá vám nový pohľad na túto tému. Napriek tomu, že je to pomerne krátka kniha, nesie v sebe obrovské posolstvo. Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Nenašla som asi nič, čo by sa mi na nej nepáčilo.

Autor: Nina Mazuchová

Bibliografický popis: SPIRAGO, F., 2015. Utrpenie a radosti očistca [Die Leiden und Freuden des Fegefeuers], Zachej.sk, 104 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-9718-813-9.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre