Kniha, ktorá vám pomôže spoznať Božiu vôľu

Život Panny Márie vo videniach Luisy Piccarrety (recenzia)

V obyčajnej, ničím výnimočnej roľníckej rodine sa 23. apríla 1865 v meste Corato narodila mystička menom Luisa Piccarreta. Jej život nebol ľahký, často sprevádzaný stratou vedomia a stuhnutím tela. Práve preto sa jej lôžko stalo pre ňu neoddeliteľnou súčasťou. Oficiálne jej titul Božej služobníčky udelil arcibiskup, ktorý chcel povzbudiť veriacich aj k jej blahorečeniu. Navonok vyzerala ako šťastná a veselá osoba, vo vnútri ktorej sa skrývalo niečo veľmi výnimočné. To nám chce aj vyrozprávať v knihe Život Panny Márie vo videniach Luisy Piccaretty.

Táto kniha bola pre mňa prvou knihou z rady kníh patriacich do mariánskej literatúry. Samozrejme, už mám prečítaných množstvo kníh, ale doteraz som sa nedostala k takejto literatúre. Možno rovnako ako ja aj niektorí z vás nevedia, čo od takejto knihy čakať. Práve preto sa vám pokúsim čo najbližšie priblížiť toto dielo.

Samotná kniha obsahuje predhovor spolu s časťou životopisu Luisy Piccarrety, neskôr sa stretávame s modlitbami, ktoré nám môžu slúžiť k dennej modlitbe na 31 dní, preto mnohí z nás môžu siahnuť po tejto knihe v mesiaci máj. Jednotlivé zamyslenia nám môžu pomôcť pri osobných meditáciách a rozjímaniach, ktorých ústrednou témou je cesta ku Božej vôle. Častokrát sa zvykne hovoriť, že opakovanie je matkou múdrosti. Možno aj práve preto je Božej vôli venovaná nielen jedna časť knihy, ale úplne celá. Počas jednotlivých dní tak môžeme uvažovať nad tým, aká je Božia vôľa, čo od nás Boh chce a čoho sa, naopak, máme zrieknuť.

Počas mojich denných čítaní tejto knihy som mala možnosť uvedomiť si, aká dôležitá je Božia vôľa. Preto by som knihu odporučila každému jednému z nás, aby mal možnosť sa na chvíľu zastaviť, vedieť lepšie načúvať a úplne sa oddať Božej vôli, ktorá je veľmi dôležitá pre náš život.

Veľmi sa mi páčilo, že po každej kapitole boli krátke časti s názvom Duchovný kvietok či Strelná modlitba. Pomocou nich sa dá ľahko spojiť zamyslenie na papieri s praxou a jej uskutočňovaním počas bežného dňa. Ako sa môžeme dočítať v knihe, „krídla slobody nám však narastú až vtedy, keď prijmeme jarmo Božej vôle“. Preto prajem sebe aj vám, aby sme sa nebáli prijať Božiu vôľu do nášho života a každého jedného dňa!

Autorka recenzie: Natália Rimárová

Bibliografický popis: PICCARRETA, L., 2021. Život Panny Márie vo videniach Luisy Piccarrety [La Vergine Maria nel Regno della Divina Volontà], Košice: Zachej.sk, 224 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-302-3.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre