Benning Liebscher: Jesus Culture (recenzia)

Autor knihy Banning Liebscher je človekom, ktorý pracuje s mladými ľuďmi, snaží sa ich mobilizovať a aby neustále boli Svetlom pre ostatných. Svoje poznatky a skúsenosti využil naplno a nezabudol ani na ľudí, ktorí ho na jeho ceste sprevádzali.

Recenzia Jesus Culture

V každom prípade Jesus Culture je výnimočná kniha – v správny čas na tom najlepšom mieste! Vo vašich rukách nebudú len nejaké popísané papiere vcelku! Máte v nej možnosť zmeniť niečo vo vašom živote, priblížiť sa k Bohu, či ukázať druhým moc a najmä lásku nášho Pána. Autor tu poukazuje na význam najdôležitejšej doby v dejinách, kedy povstáva armáda ľudí, aby zmenili nastavenie tohto sveta. Tým, že budeme druhým prinášať svetlo, nádej a neustále ukazovať dobrotu a lásku nášho Pána.

Boh nás povoláva k tomu, aby sme prebudili samých seba. Autor jemne núti vstať zo stoličky a vykročiť. Miestami som mala až pocit absolútnej magickosti, ktorá išla z rozčítanej stránky.
Na knihe je obohacujúce, že pomáha zmeniť svoje vlastné zmýšľanie, keď je toho na nás priveľa. Prestať sa zaoberať zbytočnosťami a vecami, ktoré nemáme šancu zmeniť. Naplno sa odovzdať do Božích rúk. Nie kapitulovať, ale neustále horieť v Božej láske. Mne kniha otvorila oči a teraz sa pozerám na svoj život ako na neuveriteľný dar, ktorý je dôkazom Božej lásky. Tak ako ten váš.

Kniha je nielen pre mladých ľudí zapálených pre Boha, ale aj pre ľudí, ktorí sa hľadajú. Je neuveriteľným povzbudením, aby sme žili život, ktorý zmení svet! Sme svetlom – ale často sa stáva, že toto svetlo skrývame z rôznych dôvodov. Ukážme svetu nádej!

Váš život je súčasťou veľkého Božieho plánu. Bez vašich snov, túžob ktoré Boh zasial do vášho srdca by celá jeho vízia nemala význam. Každý z nás má na niečo dar v niečom vyniká a aj vďaka tomu môžeme pomôcť druhým hľadať Boha. Nemusíme zmeniť celý svet – to sa nám nepodarí. Ale ak začneme najprv od samých seba a potom v ľuďoch v našom najbližšom okolí. To sa budú diať veci! Som o tom presvedčená. Nezahoďte svoje sny – snívajte a čo je dôležité, choďte si za svojím snom spolu s Bohom, ktorým vám toto zasial do srdca.

„Ste nastavení na úspech. Boh je s vami a nič nie je nemožné.“ (s.59)

<Kúpiť knihu Jesus Culture>

Autorka recenzie: Júlia Štefeková

Bibliografický popis: LIEBSCHER, B. 2014. Jesus Culture – začnite žiť život, ktorý zmení svet [Jesus Culture], GD IDENTITY, 212 s. brožovaná (mäkká) väzba, ISBN 978-80-971285-4-8.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre