Jack Canfield: Slepačia polievka pre dušu – Anjeli medzi nami (recenzia)

Veľakrát sa stane, že máte určitú predstavu o knihe a tá napokon totálne sklame. Po prečítaní tohto titulu som si uvedomila, že celý čas, čo som ho čítala mi v podstate nič nové nedal. Necítila som z tejto knihy žiadnu emóciu a skôr bolo pre mňa jej čítanie povinnosťou ako radosťou. Musela som sa do toho nútiť a celý čas čítania som len čakala, že kedy už bude koniec.

Celá kniha je súhrn 101 príbehov, kedy sa ľudia stretli s nadprirodzenými bytosťami. Či je to pravda, to musíte posúdiť sami. Ja som mala pri tom poriadne zmiešané pocity. Aj keď na anjelov verím, niektoré príbehy mi prišli nedobré alebo vymyslené. Tým nechcem nikoho nazvať klamárom. No boli tam príbehy, kedy niekto počul hlas, ktorý mu vravel, čo má spraviť, aby sa vyhol nejakému nešťastiu. Tieto osoby to pripisovali hneď k anjelovi, ale prečo by k nim nemohol prehovoriť Boh alebo niekto svätý?

Ďalšou vecou ktorá ma zarazila bola, že všetky príbehy sa týkali niečoho smutného. Neverím tomu, že anjeli fungujú na lusknutie prstov a keď sa má niečo vážne stať, tak len vtedy človeku pomôžu. Nemali by byť prítomní aj pri radosti človeka?

Ďalšou vecou ktorá mi prekážala, bola tá, že v knihe bolo aj niekoľko veľmi podobných príbehov, pozmenených len na pár detailov. Podľa mňa bolo úplne zbytočné narvať také množstvo príbehov do jednej knihy, pretože potom veľa z nich bolo aj nudných..

A koniec knihy ma totálne zarazil. 22 strán, ktoré boli venované všetkým, ktorí prispeli príbehom, rôzne ďakovania, o autoroch knihy a upozornenie, aké príbehy môžu ľudia posielať do redakcie. Koho toto zaujíma pri čítaní knihy?

Moje hodnotenie tohto titulu nie je pozitívne. Celá kniha mi prišla americky umelá. Myslím, že aj všetky príspevky písali len Američania. To bol pre mňa ďalší mínus.

Určite sa nájde niekto, koho kniha môže zaujať a bude sa čudovať môjmu hodnoteniu. Ja by som ju však už druhýkrát nečítala.

<Kúpiť knihu Slepačia polievka pre dušu>

Autorka recenzie: Slávka Kodadová

Bibliografický popis: CANFIELD, J. – HANSEN, V. M. – NEWMARK, A. 2013. Slepačia polievka pre dušu, Anjeli medzi nami  [Chicken Soup for the Soul: Angels Among Us ], Bratislava : Eastone Books, 348 s., brožovaná, ISBN 978-80-8109-224-4.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre