Edward Francis Murphy: Hriešnica z Magdaly (recenzia)

Hriešnica z Magdaly

Mária Magdaléna. Cudzoložnica. Tá, ktorej bolo mnoho odpustené, lebo veľmi milovala. Ľalie vyrastajú aj z bahna. Hriešnica z Magdaly je toho dôkazom.

Životy biblických postáv sú pre nás vždy viac či menej zahalené rúškom tajomstva. Pár viet zo Svätého písma nevytvára celý obraz ich života. Táto kniha nie je historickou ani biblickou štúdiou. Je príbehom ženy, ktorá prijala Ježišove odpustenie, spásu, miestami popretkávaný známymi udalosťami z Biblie. Hoci máme len pár čriepkov z mozaiky jej života, tento titul podáva jej život v celosti.

Nečakane nás prvé stránky prenášajú do noci, keď zažiarila betlehemská hviezda, ohlasujúca narodenie Spasiteľa. No zároveň to bol čas, kedy začalo utrpenie Márie Magdalény. Celý jej život bol poznačený trpkosťou zo straty, ktorú utŕžila počas tejto noci. Dlhé roky vinila Ježiša za to, že je pôvodcom jej utrpenia. Žiť pre ňu znamenalo byť ustavične zrážaný mečom života. Život, ktorý žila, bol prázdny a mŕtvy. Hľadala šťastie a lásku v plných pokladniciach, drahých šatách, šperkoch i u rôznych mužov. No bola len stále viac a viac nespokojná, nešťastná.

Až kým nestretla Darcu života, ktorý vzkriesil jej srdce a daroval jej nový život. Jej srdce bolo premenené Ježišovom, očistené, obnovené a ona sa naučila milovať nanovo – milovať Jeho a s Ním. Stala sa vernou priateľkou Ježišovej Matky Márie. V krátkom čase sa začala podobať na Božiu Matku, v nasledovaní Krista. Dve Márie, ktoré milovali Krista a sprevádzali Ho na Jeho cestách až pod kríž. A zároveň boli prvými svedkami vzkriesenia.

Kniha je písaná brilantným umeleckým štýlom, vďaka ktorému budete mať z knihy nepochybne aj estetický zážitok. A v príbehu Hriešnice z Magdaly môže každý nájsť ten svoj. Lebo každý z nás bojuje medzi zotrvávaním v hriechu a svätosťou. „Odpúšťajú sa jej mnohé hriechy, lebo veľmi miluje. Komu sa menej odpúšťa, menej miluje.“ (Lk 7, 47)

<Kúpiť knihu Hriešnica z Magdaly>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis:  MURPHY, E. F. 2014. Hriešnica z Magdaly [The Scarlet Lily], Doľany : Zaex, 192 s., brožovaná, ISBN 978-80-8976-22-4.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre