Godzone konferencia opäť zjednotila stovky mladých

Viac ako tisíc mladých ľudí z celého Slovenska sa počas tohto víkendu stretlo na Godzone konferencii v Liptovskom Mikuláši, ktorej téma bola „V hlbine“. Hoci niektorí ľudia radi o charizmatikoch hovoria, že sú to iba povrchní ľudia zmietaní emóciami, Godzone konferencia bola jedným z príkladov, že sú to ľudia s túžbou ísť do hĺbky vo vzťahu s Bohom a ktorí to so svojou vierou myslia vážne.

Projekt Godzone organizuje konferenciu každoročne už od roku 2012 práve preto, aby vytváral priestor hlbšej formácie, akejsi duchovnej obnovy pre tých, ktorí sa stotožňujú s víziou projektu. Od roku 2012 hovorí aj o generácia KIOBK – Generácii, ktorej ide o Božie kráľovstvo. „Godzone konferencia má zmysel hlavne kvôli tomu, že sa tu stretávajú ľudia z celého Slovenska, ktorým sa prihovárajú duchovné autority zo širokého spektra. Keďže veríme, že žijeme s Duchom Svätým, veríme aj, že im zjavuje to, čo je aktuálne pre celú Cirkev. Preto to má pre mňa veľký jednotiaci zmysel. A samozrejme, je veľmi mocné, že sa spolu modlíme a žehnáme si navzájom ako ľudia z rôznych spoločenstiev a z rôznych miest,“ povedala o konferencii Lucia Sekerová, jedna z účinkujúcich a členka dobrovoľníckeho tímu.

Víziou projektu Godzone je prinášať na Slovensko prebudenie, zjednotenie a povzbudenie. Svedectvom rastúcej jednoty, ktorú projekt prináša, bolo aj spoločné slávenie svätej omše, na ktorom sa pri oltári stretli členovia viacerých rehoľných spoločenstiev spolu s diecéznymi kňazmi a tajomníkom Rady KBS pre mládež a univerzity otcom Onderejom Chrvalom. Hlavným celebrantom svätej omše bol provinciál Rehole piaristov na Slovensku otec Juraj Ďurnek a v kázni sa účastníkom prihovoril redemptorista a misionár, otec Michal Zamkovský. Vo svojom príhovore pozýval mladých k úprimnému životu pred Božou tvárou a  k ochote neustále si priznávať svoje chyby. „Naše zlyhanie Boha nikdy neprekvapí. Jeho náruč je stále otvorená, milujúca a pripravená nás prijať, nech sme urobili čokoľvek,“ povedal vo svojej kázni slovenský misionár milosrdenstva, otec Michal Zamkovský.

Počas Godzone konferencie sa účastníkom prihovorila aj sestra Timotea Šebeňová, kňaz Vlado Beregi a riaditeľ projektu Godzone Július Slovák. Okrem vyučovaní účastníci prežili aj veľa chvíľ spoločných modlitieb vo chválach a príhovroch za našu krajinu. Keďže projekt Godzone je známy svojou kreativitou a stále novými nápadmi, nechýbal ani priestor na zábavu počas obrovského šampionátu v hre kameň-papier-nožnice alebo pri špeciálnej súťažno-zábavnej šou pod názvom Mix Session. „Na Godzone konferencii bolo tradične cítiť rodinnú atmosféru, stretli sa tu mladí, stredná aj staršia generácia a tiež deti ktoré mali vlastnú konferenciu,“ zhodnotil konferenciu Lukáš Valach, člen dobrovoľníckeho tímu. O priebeh celej konferencie sa staral 200 členný tím dobrovoľníkov z celého Slovenska, ktorí pripravoval Liptov Arénu na toto podujatie už do štvrtkového rána.

Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom Jánom Bucom, kňazom Katolíckej cirkvi pracujúcim s mládežou, ďalej tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovneska Ondrejom Chrvalom a provinciálom rehole piaristov P. Jurajom Ďurnekom SchP. Chod projektu je financovaný vďaka príspevkom pravidelných aj nepravidelných darcov a momentálne ho môžete podporiť aj prostredníctvom darcovskej SMS v hodnote 2 eur odoslaním SMS v tvare: DMS (medzera) KIOBK na číslo 877.

Text: Ivana Šalgová

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre