Exorcista I. Degro odpovedá: Je modlenie sa k mŕtvym a Márii nebiblické a hriešne? (15. časť)

Začiatkom mája 2018 Zachej.sk spustil nový projekt „Spýtajte sa exorcistu,“ vďaka ktorému ste mohli položiť svoje otázky košickému exorcistovi Imrichovi Degrovi. Prinášame XV. diel jeho odpovedí, v ktorých sa venuje otázkam z rôznych tematických okruhov.

Spýtajte sa exorcistu (XV.)

Nezaradené

76. Nemyslíte si, že je hriechom modlenie sa k mŕtvym a k Márii je rovnaký okultizmus? V Biblii je napísané „Neurobíš si modlu, ani nijakú podobu toho, čo je hore na nebi, dolu na zemi alebo vo vode pod zemou! Nebudeš sa im klaňať, ani ich uctievať! Lebo ja, Pán, tvoj Boh, som žiarlivý Boh, ktorý tresce neprávosti otcov na deťoch do tretieho a štvrtého pokolenia u tých, čo ma nenávidia.“

 

My sa nemodlíme k mŕtvym ani k Panne Márií takým istým spôsobom ako sa modlíme k Bohu. My prosíme svätých a Pannu Máriu – lebo veríme, že sú blízko pri Bohu, bližšie ako my živí, aby sa prihovárali u Boha za nás a naše potreby. Je to podobne ako pri modlitbe príhovoru. Prosíme bratov a sestry vo viere, aby sa za nás pomodlili – za konkrétnu potrebu, a to či už priamo nad nami (napr. aj s vkladaním rúk) alebo aspoň, aby na diaľku mysleli na nás vo svojich modlitbách. Teda ak sa modlíme k Panne Márií a svätým, prosíme ich o modlitbu príhovoru za nás.

77. Bolo by vhodné začať s katechézou o Božom kulte a pôsobení Zlého cez farnosti. Nestačí v kázni len spomenúť túto tému. Viete túto tému otvoriť v Košickej arcidiecéze?

Už niekoľko rokov chodím na pozvanie do rôznych farnosti v rámci Košickej arcidiecézy a robím katechézy o pôsobení zlého ducha a okultizme. Je to však v obmedzenej miere, pretože v rámci arcidiecézy vykonávam aj iné služby.

Spýtajte sa exorcistu - rozklik
ODPORÚČAME: Prečítajte si predchádzajúce časti „Spýtajte sa exorcistu“

78. Nebudem Vám, otec Degro, dávať otázky, len vás chcem poprosiť o modlitbu za mňa a moju rodinu. Už od detstva sa v mojom živote deju zvláštne veci, udalosti, ktoré som už prežila vo svojich snoch a neskôr sa stali, pol roka sen s mojou mŕtvou babkou, ktorá ležala v rakve večer pred pohrebom a keď som sa za ňu pomodlila, sen zo dňa na deň zmizol. Eebata s priateľkou 2 mesiace pred jej neočakávanou smrťou, či existuje nebo a peklo a že ktorá zomrie prvá, príde to tej druhej povedať a to, že po jej smrti som sa niekoľko dni v noci budila na to ako k mojej posteli prichádza akási postava. No to, čo ma trápi, sú sny, ktoré sú tak desivé, že sa budím s panickým strachom. Mala som priateľa, ktorý ma na Vianoce požiadal o ruku a od toho momentu sa mi sníval sen o obrovskom hadovi, ktorý sa mi ovíjal okolo krku a škrtil ma tak, že som sa budila lapajúc po dychu. Spravila som chybu a obrátila som sa na vešticu. Tá mi povedala, že to, čo sa deje, je dôsledok čiernej mágie a použila ju na mňa rozvedená milenka môjho priateľa s dvoma deťmi. Bolo to presne ako povedala. Taktiež mi povedala, že ju použila voči mne. Moja mama sa chcela obrátiť na exorcistu ohľadom mňa a môjho brata a jeho ženy (mala pocit, že s bratom a so mnou nie je niečo v poriadku, pretože o babke mojej švagriny sa hovorí, že používa čiernu mágiu) a v deň, kedy sa malo uskutočniť stretnutie, zomrela. Je pravda, že bola vážne chorá a mohla to byť len náhoda, no mám pocit, že to tak nie je. V mysli mám jedine, že musím ísť na pútnické miesto do Lúrd a Ríma na stretnutie s pápežom a poprosiť ho o modlitbu za mňa. Drží ma to ešte od čias, keď bol pápežom Ján Pavol II. Je to také neodbytné ako modlitba ruženca, ktorú som sa od svadby postupne prestala modliť a chodiť do kostola. Nevládzem. Môj život je v troskách. Ak sa trošičku vyhrabem zo dna, zrazí ma to na dno. Vydala som sa, no s manželom sme pomaly pred rozvodom. Žijeme ako dvaja spolubývajúci, cudzinci v jednom dome. Máme sa radi, no hádame sa kvôli somarinám. V noci sa mi znovu snívajú sny plné násilia, v ktorých mám pocit, že ma niekto naháňa a chce zabiť. Znova sa budím s hrôzou. Mám strach zostať sama. Večer po zotmení, keď idem po dedine, mám pocit akoby ma niečo sledovalo. Neviem, možno sa zahráva so mnou psychika a možno je to niečo vážnejšie. Preto Vás prosím o modlitbu za mňa a moju rodinu, aby nám dal Pán Boh silu prekonať to, čo sa okolo nás deje. Ďakujem.

Odporúčam Vám, aby ste sa usilovali žiť sviatostným a duchovným životom. Ak ste sa nikdy nespovedali z toho, že ste chodili za vešticou, prosím vyspovedajte sa z toho. Okrem toho Vám odporúčam túto modlitbu – modlite sa ju vždy pred spaním: „Pane Ježišu, do tvojich rúk vkladám svoj život, túto chvíľu aj túto noc. Prosím, chráň môj spánok aj môj sen. Svätý anjel, strážca môj, bdi na do mnou a ochraňuj ma počas spánku. Amen.“

Imrich DegroImrich Degro je katolíckym kňazom pôsobiacim v Košickej arcidiecéze. V roku 2002 ho košický arcibiskup poveril službou exorcizmu pre individuálne prípady a v roku 2010 mu bola pôsobnosť rozšírená na celú Košickú arcidiecézu. Je autorom kníh Pane, príď mi na pomocNičivá sila okultizmu.

Prečo projekt Spýtajte sa exorcistu?

Projekt Spýtajte sa exorcistu chce byť spojítkom medzi ľuďmi a kňazom povereným službou exorcizmu. Uvedomujeme si, že cesta k nemu je pre mnohých ťažká a týmto ju chceme uľahčiť. Prostredníctvom tohto formulára máte jedinečnú možnosť spýtať sa ho na to, čo Vás trápi.

Tím Zachej.sk

 

Máte záujem položiť svoju vlastnú otázku o. Imrichovi Degrovi?

Urobiť tak môžete prostredníctvom tohto kontaktného formulára: https://goo.gl/forms/AxrRXMzyk702U4xL2

4.5 Užívateľ (21 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre