Exorcista I. Degro o prekliatiach: Bez intenzívnej modlitby pred útokmi zlého neobstojíme (11. časť)

Začiatkom mája 2018 Zachej.sk spustil nový projekt „Spýtajte sa exorcistu,“ vďaka ktorému ste mohli položiť svoje otázky košickému exorcistovi Imrichovi Degrovi. Prinášame XI. diel jeho odpovedí, v ktorých sa venuje otázkam prekliatia a neprajnosti.

Spýtajte sa exorcistu (XI.)

Prekliatia, neprajnosť

57. PBJK! Duchovný Otče, asi sa na mňa nepamätáte, ale boli ste u nás s nebohým bohoslovcom Martinom. Volám sa Daniela, bývam v Košiciach a od narodenia som zdravotne ťažko postihnutá na vozíku. Nášho nebohého ocka pred svojou smrťou prekliala jeho matka. Toto prekliatie zasiahlo nielen jeho samého, ale aj jeho manželku a nás deti. Keď ste boli u nás doma v Košiciach spolu s Martinom, urobili ste potrebný obrad, aby sme sa zbavili prekliatia. Hoci stále chodím na sv. omše, pristupujem k sv. prijímaniu, veľa sa so sestrou modlíme, ale niekedy mám pocit, že toto prekliatie trvá – síce v menšej miere, ale skončí až našou smrťou. S mladšou sestrou máme veľmi ťažký život. Najhoršie je to, že tu nemáme žiadnu blízku rodinu, známi nemajú o nás záujem, málokedy nám niekto zavolá, cítime sa veľmi opustené. Často túžim, keby aspoň Nebeský Otecko, alebo P. Ježiš Kristus sa nám ukázal a mohol sa s nami porozprávať, poradiť v našich problémoch, ale viem, že sa to nikdy počas nášho tunajšieho života nestane. Ale aj tak mu za všetko ďakujem. Práve teraz máme u nás v byte sv. relikviu sv. apoštola Jakuba st. Je to obrovská milosť od Nebeského Otecka. Prajem Vám veľa milostí a sily, pri Vašom exorcistickom povolaní. Dáva Vás pod ochranu Panny Márie a jej Nebeského syna P. Ježiša Daniela.

58. Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, či je možné niekoho preklínať. Otec nechcel, aby sa sestra narodila a tak ju keď bola v brušku preklial a celý život má iba problémy. Môže to byť kvôli otcovi a jeho slovám. Ďakujem.

Môže a nemusí ísť o prekliatie (môžete si o tom viac prečítať už v predchádzajúcich odpovediach – TU KLIKNITE). Odpoveď je veľmi ťažká, treba skúmať každý konkrétny prípad zvlášť. Nejestvuje totiž zaručená metóda, pomocou ktorej sa to dá zistiť. Prečo? Lebo konanie zlých duchov je neviditeľné. Viditeľné je len v prípadoch mimoriadneho pôsobenia zlých duchov. Ale treba povedať aj to, že zlí duchovia prenasledujú predovšetkým nie tých, ktorí sú preklínaní, ale tých, ktorí preklínajú alebo si objednávajú prekliatie. Zvyčajne sú prenasledovaní cez nejaký druh vplyvu zlých duchov či cez choroby, a niekedy aj posadnutie.

Okrem toho nie všetky ťažkosti prítomné v našom živote sú dôsledkom prekliatia. Mnohé z nich sú následkom dedičného hriechu. Ide o tzv. vnútornú a vonkajšiu porušenosť. Vnútorná spočíva v našej náklonnosti k hriechu – voláme ju žiadostivosti (porov. KKC 405).Vonkajšia zase v utrpení, chorobe, smrti a rôznych krehkostiach, ktoré sú spojené so životom (porov. KKC 1264). Ale toto všetko má byť pre nás výzvou k duchovnému boju (porov. KKC 405), k práci na sebe samom, k rastu v čnostiach a svätosti, k dopĺňaniu toho, čo chýba na Kristovom utrpení (porov. Kol 1,24). Ale ak sa usilujeme len o to, aby sme za každú cenu odstránili tieto ťažkosti zo svojho života, prehrávame tento boj a seba samých oberáme o možnosť získavať Božiu milosť (či už pre seba alebo iných).

59. Môžem niekomu zdravotne uškodiť tým, že sa na neho pozerám s nechcenou ale veľmi časťou myšlienkou prekliatia alebo zhoršením zraku tým, že sa na neho pozerám? Už vyše roka sa z toho spovedám, snažím sa automaticky na oplátku žehnať pri takýchto myšlienkach, ale stále ma to prenasleduje, a potom nemôžem bez týchto myšlienok ani normálne vypočuť človeka až mám niekedy pocit, že daný človek cíti, keď sa na neho pozerám, že sa na neho zvláštne pozerám, ale nikomu by som nikdy nechcela ublížiť, len mi tá myšlienka pri pozeraní sa na niekoho takmer vždy napadne a hlavne pri deťoch?

Buďte pokojná a netrápte sa nad tým. Nemôžete iným ublížiť a zvlášť ak to sama nechcete a žehnáte týmto ľuďom. Váš problém môže byť alebo psychickej povahy alebo môže vychádzať z emocionálneho zranenia z minulosti. Odporúčam Vám navštíviť odborníka – psychológa, ale aj niekoho, kto sa venuje modlitbám za vnútorné uzdravenie a poproste o modlitbu. Okrem toho Vám odporúčam nasledujúcu modlitbu – modlite sa ju každé ráno: „Pane Ježišu, ďakujem ti za každého človeka, ktorého dnes stretnem. Už teraz ho prijímam ako dar od teba. Prosím, žehnaj ho. Amen.“

60. Chcela som sa opýtať, čo mám robiť, mám pocit, že od môjho posledného vzťahu to je pred 8 rokmi sa mi vôbec nedarí nájsť toho správneho partnera… To zvláštne je, že vždy na stretnutiach mám pocit, že by to mohlo klapnúť, ale po treťom raze sa mi zvyčajne už nikto neozve a nedá vysvetlenie prečo. Rozmýšľala som či ma môj expriateľ nepreklial, lebo on bol mnou veľmi posadnutý a chodieval ku všelijakým vešticiam. Rada by som poprosila o radu, čo by sa ti dalo robiť. Ďakujem.

Odporúčam Vám zmeniť najprv vlastné zmýšľanie – postoj. Nehľadajte si partnera, ale manžela. Teda nehľadajte muža, s ktorým by ste žili ako druh a družka, ale hľadajte muža, spolu s ktorým by ste chceli prijať sviatosť manželstva. Proste denne Boha, aby Vám daroval – poslal do cesty – takéhoto muža – manžela.

V súvislosti s ex-priateľom Vám odporúčam nasledujúcu každodennú modlitbu: „Pane Ježišu, odpúšťam M. (meno ex-priateľa), že bol, a možno ešte aj je, mnou posadnutý. Odpúšťam mu, že si zo mňa urobil boha. Odpúšťam mu, že ma chcel vlastniť len sám pre seba. Odpúšťam mu, že chodil k vešticiam aj v súvislosti so mnou a našou spoločnou budúcnosťou. Prosím, žehnaj ho v každej oblasti života. Pane Ježišu Kriste, v tvojom mene sa teraz zriekam každého negatívneho, okultného a sexuálneho putá s M. V tvojom mene lámem každé okultné, diabolské sexuálne puto prítomné vo mne s M. Prosím, chráň ma a žehnaj ma.“ Zároveň sa usilujte žiť v milosti posväcujúcej a dennodenne budujte svoj osobný vzťah s Bohom. Ak máte ešte nejaké veci či darčeky od neho, spáľte alebo vyhoďte ich.

Spýtajte sa exorcistu (I.)

ČÍTAJTE TIEŽ: Exorcista I. Degro o prekliatiach: „Nie vždy dosiahnu svoj cieľ…“

61. Pod vplyvom rodiny som navštívila tzv. liečiteľa, ktorý sa odvolával na cirkev, po čase som zistila, že to bol podvodník a nahlásila som ho v cirkvi, kde ho začali prešetrovať, nakoľko sa odvolával stále na nich a že je jeden z nich. Chcela som len vedieť pravdu či je ozaj Boží služobník a bojím sa či som si tým neuškodila viac, nechcela som, aby mu naletelo viac ľudí a chcela som ho zastaviť, ak má teda moc a silu ako tvrdil, nemohol mi uškodiť tým, že by sa modlil proti tomu, kto ho udal? Celkovo som si všimla, že sa mi nedarí, v rodine samé hádky, mám obavy, či to nemá niečo spoločné s ním… Ako sa toho zbaviť, čo mám urobiť, aby som presekla putá nenávisti, ktoré asi má na toho, kto mu zničil kšefty, viem, že lepšie by bolo nechať ho tak a nemiešať sa do toho, ale vymýval toľkým ľuďom mozog a pýtal za to aj peniaze, že mi to nedalo. Iba som sa informovala, čím som spustila lavínu a už to nešlo zastaviť, síce som sa s predstavenými cirkvi osobne nestretla a riešila všetko len mailom. Aj keď žiadali osobný kontakt, neviem čoho som sa bála viac. Prosím, pomôžte, nechcem tieto veci riešiť cez nášho duchovného, keďže k exorcistovi sa nedá dostať, žiaľ, vedel by o tom každý v dedine. Tak som to nakoniec nechala tak, ale asi to je dôvod mojich už 4-ročných neúspechov. Prečo sa viac nehovorí o týchto veciach a ako sa môžem uzdraviť od prekliatí? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď ako aj za modlitbu. M.

Ak ťažkosti, ktoré prežívate, začali v tom čase, keď ste informovali predstavených Cirkvi o spomínanom liečiteľovi, tak je pravdepodobné, že príčinou môže byť liečiteľ a zlý duch, ktorý pôsobí cez neho. Ak skutočne bol spomínaný liečiteľ nástrojom v rukách zlého ducha, a Vy ste ho odhalili, tak zlý duch sa Vám chce „pomstiť“. No môže Vás len pokúšať, teda hľadať slabosti (či už Vaše alebo Vašich blízkych), aby ich urobil ešte slabšími a Vám tak znepríjemňoval život. Môže k tomu využívať aj rôzne okolnosti a situácie. Tieto pokušenia môžu byť intenzívnejšie a silnejšie ako predtým. Vlastne svojím konaním ste vstúpili do duchovného boja. Bez intenzívnej modlitby za ochranu pred útokmi zlého ducha v ňom neobstojíte. Môže to byť akákoľvek modlitba s úmyslom o ochranu pred zlými duchmi. Okrem spomínanej modlitby Vám odporúčam, aby ste sa v rodine usilovali žiť v milosti posväcujúcej, pristupovali k Eucharistii a mali osobnú pravidelnú modlitbu. Často prijímajte kňazské požehnanie. Taktiež Vám odporúčam nasledujúcu modlitbu – modlite sa ju každý deň: „Pane Ježišu, odpúšťam M. (meno liečiteľa) každú nenávisť a zlobu, ktorú prechováva voči mne a mojím blízkym. Prosím, žehnaj ho. Pane Ježišu Kriste, v tvojom mene sa zriekam každej nenávisti namierenej proti mne a mojím blízkym zo strany M. V tvojom mene sa zriekam všetkých negatívnych a okultných pút medzi mnou a M. V tvojom mene lámem každé okultné a diabolské puto prítomné vo mne s M. Pane Ježišu, prikry ma svojou predrahou krvou a ochraňuj mňa aj mojich blízkych. Žehnaj nás a napĺňaj svojim pokojom. Amen.“

62. Dobrý deň, môžem byť prekliata, keď som bola odmietnutá hneď ako ma počali, potom mnoho veľa zlých vecí sa deje v rodine? Spôsobuje diabol aj psychické problémy, hoc nie sú priamo posadnutím?

Je možné, že Vás rodičia nielenže odmietli, ale aj prekliali. No zistíte to len tak, že sa ich na to priamo spýtate a oni sa k tomu priznajú. Avšak na Vašom mieste by som neriešil prekliatie, ale odmietnutie, zvlášť ak máte aj psychické problémy. Zlý duch totiž môže zneužívať emocionálne rany (a odmietnutie rodičov je takouto ranou) proti nám. On ich nespôsobuje, zraňujú nás ľudia, ale môže vstupovať do bolestných emócií spojených s konkrétnym emocionálnym zranením. V takýchto prípadoch Vám nepomôže ani exorcizmus ani modlitba za oslobodenie. Práve naopak môžu Vám ešte viac ublížiť, lebo budete síce vyháňať zlého ducha, ale dvere mu necháte vždy otvorené a on sa bude môcť stále vrátiť s ešte väčšou zúrivosťou. To, čo Vám pomôže je nastúpiť proces emocionálneho (vnútorného) uzdravenia. Je to proces, to znamená, že môže trvať veľmi dlho (aj niekoľko rokov). Spočíva v nasledujúcich krokoch: priznanie si zranení, odpúšťanie, žehnanie, pozývanie Ježiša do bolestných emócií, prežívanie emócií s Ježišom. Odporúčam Vám, aby ste vo svojom okolí vyhľadali niekoho, kto sa venuje tejto službe. Bude totiž dobré, ak Vás bude niekto sprevádzať týmto procesom uzdravenia a pomôže Vám.

63. Pochválený buď Ježiš Kristus. Prosím vás, chcem sa opýtať, ako je to možné: Keď hľadám prácu a sa mi nedarí nájsť, a taktiež mam problém s peniazmi, že prežívam z mesiaca do mesiaca. Nemám náhodou kliatbu? Zo srdca ďakujem

Myslím si, že nie ste prekliaty. Lebo to, že si neviete nájsť prácu a máte malo peňazí – čo prirodzene spolu súvisí, ešte nie je znakom prekliatia.

Spýtajte sa exorcistu - rozklik
ODPORÚČAME: Prečítajte si predchádzajúce časti „Spýtajte sa exorcistu“

64. Všetky výsledky mám dobré a napriek tomu všetko mám nevysvetliteľné bolesti, na nič sa nemôžem sústrediť, nikam nechodím, lebo nemôžem vydržať medzi ľuďmi, aj keď ich rada vidím, v kostole idem odpadnúť, aj ma už kriesili, lebo som stratila vedomie a musím isť aspoň na záchod, ak idem pre Božie telo, je to obrovská diaľka prejsť uličkou a keď si sadnem dopredu, nemôžem dýchať a tak som vždy skôr vzadu. V Čechách žije ukrajinská liečiteľka p. Helana Sestřenková a tá mi hovorila, že mám 2 prekliatia a že sa rituálom toho zbavím, tak som toto očisťovanie podstúpila, no nemalo to žiadnu efektivitu. Niečo ma dusí, mám poruchy spánku. Najlepšie sa mi zaspáva, až keď vychádza slnko. Som vyradená z normálneho života. Najhoršie na tom je, že sa mi nedarí sa úprimne modliť, ako by som chcela, hneď mi začne krútiť s rukami a nohami ani to neviem opísať aké sú to nepríjemné bolesti až pálivé. Snažím sa chodiť každý mesiac ku spovedi, aby som mohla ísť na príjímanie, ale aj tak len prežívam. Pritom mám úžasného manžela, krásnu dcéru, čo by mi mohol každý závidieť, aj tak mám smútok na duši.

Odporúčam Vám, aby ste nehľadali pomoc u liečiteľov, ale u odborníkov. Platí tú totiž princíp, že hľadáme najprv prirodzené vysvetlenie – príčiny. Preto (ak ste to ešte neurobili) navštívte najprv lekára, psychológa a prípadne psychiatra, ak Vám navrhnú nejakú liečbu, vyskúšajte ju. Ak ste sa nespovedali z toho, že ste absolvovali očisťovanie u liečiteľa, tak to urobte pri najbližšej spovedi. A poproste spovedníka, nech po spovedi urobí s Vami aj obnovenie krstných sľubov a pomodlí sa nad Vami niekoľko menších exorcizmov (nachádzajú sa v liturgickej knihe Obrad uvedenia dospelých do kresťanského života a môže sa ich modliť každý kňaz). Na záver nech Vás pomaže olejom katechumenov alebo poznačí znakom kríža na jednotlivých častiach tela tak, ako je to uvedené v spomínanom obrade. Tento obrad obnovenia krstných sľubov zopakujte viackrát v nejakom časovom intervale. Ak spomínané ťažkosti neprestanú, vyhľadajte pomoc exorcistu vo svojej diecéze, či už cez p. farára alebo dekana, alebo priamo kontaktujte Váš biskupský úrad alebo cez webovú stránku www.exorcismus.eu.

65. Už to bude rok, čo mi pred očami zomrel blízky človek… Stále sa z toho neviem spamätať a aj keď sa snažím nemyslieť na to, bojím sa, že zomrie niekto ďalší, že sa to zopakuje a ja to už nezvládnem. Stále neviem pochopiť, prečo sa to udialo tak, ako sa udialo, prečo pred mojimi očami, a nie v nemocnici, aj keď odpoveď na to viem, stále to neviem spracovať, prevláda ma strach a pocit bezmocnosti, že sa už domov nevrátim, snažím sa odpustiť, hovorím si, že to tak malo byť, ale stále nemám pokoj, nedokážem si nájsť dobrú prácu a som veľmi namotaná na blízkych… Kňaz mi na to poradil psychológa a ja sa pýtam prečo? Veď nemal by mi v týchto veciach viac pomôcť kňaz? Veď Ježiš je liečiteľ ľudí… Tak prečo sa kňaz snaží zbaviť zodpovednosti, prečo mi neodporučí niekoho z Cirkvi, ale posiela ma za cvokárom? Veď ide o moju vieru, nedá sa to nejako riešiť cirkevnou formou, ako získať duševné uzdravenie? Ďakujem.

Dotyčný kňaz Vám poradil správne, keď Vám odporúčal psychológa. Prežili ste traumatizujúcu situáciu – smrť blízkeho človeka pred Vašimi očami, ktorá zanechala hlboké následky vo Vašej psychike a vyvolala veľmi silné bolestné emócie, ktoré nedokážete spracovať. Okrem toho je tu aj silná závislosť na blízkych. A toto je v kompetencii psychológa. On Vám môže pomôcť pracovať s vlastnými emóciami a s nezdravou závislosťou na iných, lebo je to aj o Vašej vlastnej práci na sebe samej a nielen o zázraku, ktorý by mal vykonať Boh. Áno, ten kňaz sa mohol (a aj mal) za Vás pomodliť modlitbu príhovoru a udeliť Vám požehnanie. Je smutné, že to neurobil. No to, čo Vy teraz môžete urobiť je toto: Nepýtajte sa už viac „prečo?“ – prečo Váš blízky zomrel pred Vašimi očami; prečo sa to udialo tak, ako sa to udialo; prečo Vám kňaz odporúčal psychológa, atď. Dotyčnému kňazovi sa usilujte odpustiť. Za blízkeho zosnulého sa modlite (za spásu jeho duše). Svoj strach, že zomrie niekto ďalší, odovzdávajte v modlitbe Ježišovi. Zároveň proste Ježiša, aby vás oslobodil od nezdravej naviazanosti na Vašich blízkych.

Odporúčam Vám nasledujúcu modlitbu: „Pane Ježišu, ďakujem ti za M. (meno zosnulého). Ty si mi ho dal ako dar na určitý čas. Ďakujem za všetko, čo som s ním prežila. Ďakujem ti aj za okamih jeho smrti. Teraz už patrí len tebe. Ja sa zriekam akýchkoľvek nárokov na neho. Verím, že je v tvojich rukách. Verím, že je v tých najlepších rukách, akých len môže byť. Zároveň ťa prosím, Ježišu, nauč ma vnímať a prijímať všetkých mojich blízkych ako tvoj dar pre mňa na určitý čas. Nechcem si ich privlastňovať, nechcem ich spútavať svojou nezdravou naviazanosťou na nich. Aj ja chcem byť pre nich darom. Ježišu, dávam ti slobodu v tom, aby si ich mohol povolať k sebe vtedy, keď to budeš chcieť ty, a tak, ako to budeš chcieť ty. Prosím, osloboď ma od strachu z ich smrti. Amen.“

66. Som veľmi unavená. Neviem sa tešiť zo života a prejavovať city. Zabúdam.

Príčin, aj prirodzených, môže byť veľa. Riešenie závisí od príčiny. Hľadajte teda najprv príčiny.

67. Pochválený buď Pán Ježiš Kristus! Odkedy som sa oženil, tak sa môj život čo sa viery týka zmenil k lepšiemu, mám lepší vzťah s Pánom, spovedám sa 1-2x týždenne, začal som miništrovať, modlím sa deviatniky, takmer denne čítam Bibliu. Vediem ku viere aj manželku a dieťa. Napriek tomu sa mi kompletne zrútila kariéra, čoho sa chytím, to sa pokazí, manželka ochorela na rakovinu – po operácii sa uzdravila. Začínam piť aj veľa fajčím, hoci sa snažím byť dobrým otcom a manželom, moc to nevychádza. Finančná situácia mojej rodiny je častokrát zúfalá, musia nám pomáhať svokrovci aj rodičia. Čo robiť, otče?

Teším sa, že sa Váš život viery prijatím sviatosti manželstva zmenil k lepšiemu. Modlite sa viac srdcom ako ústami (rozprávajte s Nebeským Otcom o všetkom, čo prežívate). Mám radosť aj z toho, že sa usilujete byť dobrým manželom a otcom. Pokračujte v tomto úsilí a denne proste Ducha Svätého nech Vás v tom vedie. Ak svojím zlyhaním ublížite manželke alebo dieťaťu, poproste ich o odpustenie. Zároveň sa aj Vy usilujte odpúšťať im.

Okrem toho sa usilujte zmeniť aj svoje zmýšľanie. Vašou kariérou totiž nemá byť zamestnanie alebo práca (ktorá Vás možno aj baví). Správna hierarchia hodnôt pre kresťanských manželov je takáto: 1. Boh (porov. Mt 6,33; 10,35);2. osobná spása (porov. Mt 16,20; 1Kor 9,27); 3. manžel, manželka (porov. Mt 10,18; Ef 5,28); 4. deti; 5. rodičia a príbuzní (porov. 1Tim 3,4n; 5,8); 6. práca na šírení Božieho kráľovstva (porov. Mt 5,23); 7. zamestnanie – živobytie (porov. Mt 6,25-33); 8. všetko ostatné… A z tejto hierarchie hodnôt vyplýva, že Vašou kariérou – povolaním – má byť to, že budete dobrým manželom a otcom. Ak budete zmýšľať i konať podľa uvedenej hierarchie a modliť sa v súlade s ňou, tak Boh Vás bude žehnať.

Imrich DegroImrich Degro je katolíckym kňazom pôsobiacim v Košickej arcidiecéze. V roku 2002 ho košický arcibiskup poveril službou exorcizmu pre individuálne prípady a v roku 2010 mu bola pôsobnosť rozšírená na celú Košickú arcidiecézu. Je autorom kníh Pane, príď mi na pomocNičivá sila okultizmu.

Prečo projekt Spýtajte sa exorcistu?

Projekt Spýtajte sa exorcistu chce byť spojítkom medzi ľuďmi a kňazom povereným službou exorcizmu. Uvedomujeme si, že cesta k nemu je pre mnohých ťažká a týmto ju chceme uľahčiť. Prostredníctvom tohto formulára máte jedinečnú možnosť spýtať sa ho na to, čo Vás trápi.

Tím Zachej.sk

12. diel odpovedí na vaše otázky bude zverejnený o týždeň, 26. augusta 2018.

4.5 Užívateľ (33 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

4 Komentáre

  • Pán Boh zaplať za povzbudivé a náučné slová. Zažila som p. Degru osobne v našom malom kostolíku v Nižnej Šebastovej, jeho prednáška a vysvetlenia nám objasnili mnoho vecí, ale čas rýchlo zbehol. V dnešnej uponáhľanej dobe je málo takýchto príležitostí, a táto téma je veľmi dôležitá pre náš náboženský život. Často si prehrávam na you tube jeho prednášky, chcem sa vzdelávať, správne modliť a žiť podľa týchto návodov, aby mňa a moju rodinu žehnal Pán Boh po všetky dni života. Ďakujem, že ste, otec Imrich. Želám Vám vo Vašej službe veľa Božích milostí. s úctou J.M.

  • PBJK. Dôstojný Otce pracujem ako opatrovateľka v Rakúsku. Z milosti Božej môžem chodiť denne na sv. Omšu. Počas sv. Omši sa po kostole pohybuje veľký čierny kocúr. Je to normálne? Je mi z toho zle. Pán farár počas premeneniá sleduje kocúra. Má zvyk prísť ku mne vtedy ho kopnem😧😧minule to zbadal Pan Farár mesiac sa na mňa ani nepozrel. Už nosím sv. Vodu a postriekam ho. Uteká. No a minule prídem na sv. Omšu a kocúr sedí na mojom mieste. Možno sa smejete, no nevadí napíšte mi prosím Vás názor. BOH VÁM ŽEHNÁJ A MATKA BOŽIA OCHRAŇUJ. S ÚCTOU MÁRIA.

  • Pochvalem bud Jezis Kristus otce. Obraciam sa na Vas so svojim problemom, ktory nastal ked jedna zena vdova sa zacala vtierat do.mojho manzelstva. Od tejto doby je.moj.manzel, ma 73 rokov ako vymeneny, u.mna zasa nastali mnohe zdravotne problemy. Moj manzel zasa zmenil uplne svoje spravanie, doslova usiluje sa aj s jej pomocou ma pripravit o zivot. Miznu mi moje osobne veci, dal jej moju fotku, deti su tiez ovplyvnene tak, ze neveria tomu co im vravim, ako by som zila s inym muzom. Dokonca tato zena si prenajala byt vedla nas ,ked zaspim /mozno aj jej carami/ chodi v noci do nasho bytu. Raz mi dal do caju akusi tabletku, z ktorej som mala zdravotne problemy a v case mojej hospitalizacie sa dokonca nastahovala do nasho bytu, manzel nevie co moze sposobit vplyv magie
    na neho, proste robi vsetko tak, ako.mu tato zena zaveli ak to mam takto nazvat. Mame rozvratenu celu rodinu a ja sa rozhodujem co urobit, ako tomu zabranit. Som veriaca, aj manzel lenze on to berie ako vyplnenie casu resp.zvyk. Ublizuje mi psychicky aj fyzicky a rozsiruje o mne, ze som psychicky chora. Neviem si rady, rozhodla som sa podat ziadost o rozvod. Podotykam, ze tato zena je tiez cca 70 rocna „udajne“ svetica podla mojho manzela. Ja proste neviem, ci je mozne posobenim magickych sil, ktore ona zrejme ovlada ublizovat takymto sposobom. Prosim vas o pomoc.

  • Pochvaleny bud pan Jezis Kristus, otce rada by som sa vam chcela zdoverit s dianim v mojom.manzelskom zivote. Som vydata 48 rokov. Moj manzel sa za poslednych 8 rokov uplne zmenil. Z pozorneho manzela, otca a deda sa stal arogantny, drzy a bezohladny clovek, dokonca clovek ktory sa usiluje o.moj zivot. Dovod milenka, ktora predpokladam ma nieco s magiou a tak sa nas zivot zmenil na boj o prezitie. Nezastavi sa ani pred ponizovanim, tyranim, ohovaranim, nahovaranim deti proti mne a napokon ani pred pokusom ma otravit. Jeho snaha je neuveritelna, nazastavitelna. V juni som podala ziadost o rozvod, uhovoril ma a 2 mesiace mi neublizil. Teraz zacal skryvat moje osobne veci, ohovarat ma u susedov, u deti . Sme veriaci, aspon on sa tal tvari.Teraz sa jeho iniciativa opat prejavuje. Teraz som uz nevydrzala a podala znova ziadost o rozvod. Rada by som sa s vami stretla ak mi mi mozte pomoct v tejto situacii. Citim, ze jeho spravanie a moje caste choroby su pricinenim niecoho magickeho. Dakujem.

Komentáre