Exkluzívna novinka na Zachej.sk: Svätá Rafka – Kvet Libanonu

Spoznajte duchovnú sestru svätého Charbela Machlúfa

Úcta a obľúbenosť svätého Charbela je u nás veľmi rozšírená a živá. Avšak svätý Charbel nie je jediným libanonským svätcom, ktorého život oslovuje aj mnoho Slovákov. Veľmi známou libanonskou sväticou je aj svätá Rafka (Rebeka) Ar-Rayes (1832 – 1914), duchovná sestra svätého Charbela, na ktorej príhovor sa dejú často ohromujúce zázraky prostredníctvom zeme z jej hrobu – „zeme, ktorá uzdravuje“. Vďaka cirkevne schválenej knihe Svätá Rafka: Kvet Libanonu môžete aj vy spoznať život a zázraky tejto výnimočnej svätice.

Svätá Rafka nás svojím príkladom povzbudzuje k ustavičnému hľadaniu Boha. Sama sa vydala na cestu po stopách Boha a našla ho v tajomstve kríža, ktorý vedome a dobrovoľne prijala a do hĺbky prežívala. Rafkin život bol naplnený apoštolátom, ktorý spočíval v nachádzaní odrazu Božej tváre v každom človeku, a kontempláciou, ktorú prežívala tvárou v tvár Bohu. Svätú Rafku poháňala jediná túžba – milovať Boha nadovšetko bezvýhradnou láskou. Vytrvalo sa modlila aj napriek mnohým ťažkostiam v duchovnom živote, čo jej postupne umožnilo pochopiť, že jedinou cestou k tomuto cieľu je pokojne a radostne prijať kríž a nedať sa zdrviť jeho ťarchou.

Prijatím kríža sa dôverne spojila so svojím milovaným Pánom, a tak bola schopná pomáhať blížnym. To bol dôvod, prečo svätá Rafka v deň sviatku Panny Márie Ružencovej bez váhania poprosila Boha o to, aby bola uznaná za hodnú verne a s láskou trpieť, a tak dokonale pochopiť logiku trpiaceho Krista. Keď dostala túto milosť, ktorú Boh udeľuje svojim vyvoleným, zotrvala na tejto ceste a nikdy necúvla späť. Tak isto ako iná veľká svätica – Rita z Cascie –, aj ona nosila na svojom tele bolestné znaky Ježišovho utrpenia, čo jej umožňovalo zotrvávať v blízkosti Boha, sýtiť sa jeho láskou a opätovať mu ju.

Monika z nášho vydavateľstva o knihe povedala: „Úcta a obľúbenosť libanonského svätca svätého Charbela je u nás veľmi rozšírená a živá. Avšak svätý Charbel nie je jediným libanonským svätcom, ktorého cnostný život a množstvo zázrakov dejúcich sa na jeho príhovor oslovuje aj mnoho Slovákov. Súčasníčkou a ‚duchovnou sestrou‘ svätého Charbela bola svätá libanonská mníška Rafka, na ktorú sa v ostatných rokoch pre jej svedectvo života, množstvo vypočutých modlitieb a uskutočnených zázrakov, s dôverou obracia veľa trpiacich s prosbou o pomoc v trápeniach či vyliečení z chorôb. Veľkú úctu k tejto neobyčajnej žene prechovával aj svätý Ján Pavol II., ktorý ju na začiatku svojho pontifikátu vyhlásil za ctihodnú a na sklonku za svätú. Svätý pápež tento vzácny ‚kvet Libanonu‘ vyzdvihol aj tým, že ju vyhlásil za vzor eucharistickej adorácie. Svätá Rafka je skvelým motivátorom a orodovníkom pre každého, kto ju chce bližšie spoznať a s dôverou sa na ňu obrátiť vo svojich starostiach či bôľoch.“

V knihe Svätá Rafka: Kvet Libanonu nájdete:

  • životný príbeh svätej Rafky
  • opis zázrakov, ktoré sa udiali na jej príhovor
  • modlitby k svätej Rafke
  • a ešte oveľa viac

Cirkevne schválenú knihu Svätá Rafka: Kvet Libanonu si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre