Duch Svätý ma vtiahol hlboko do modlitby

100 modlitieb k Duchu Svätému  (recenzia)

Keď som otvoril zásielku z knižného vydavateľstva Zachej.sk a medzi priloženými titulmi som zazrel knihu modlitieb, na chvíľu som sa zamyslel nad spôsobom, akým by som ju „prečítal“. Dajú sa modlitby vôbec čítať? S podobnými úvahami som otvoril knihu 100 modlitieb k Duchu Svätému, ktorá je akousi zbierkou modlitieb od rôznych autorov.

Začal som čítať – prvú, druhú, tretiu. Stalo sa niečo, čo som nečakal – nevedel som knihu odložiť. Duch Svätý ma vtiahol hlboko do modlitby. Čítal som nahlas, aby som si uvedomil slová každej jednej modlitby. Vychutnával som si každú stranu. Veľmi silno som si uvedomil ako Písmo hovorí, že my sami nevieme za čo a ako sa modliť, ale sám Duch Svätý nám prichádza na pomoc. Ani som sa nenazdal a bol som na čísle tridsať. Na druhý deň, keď som sa k tejto formátom malej knižke vrátil, sa situácia zopakovala. Dostal som sa na koniec s vedomím, že sa k nej budem vracať častejšie, pretože sa nejedná o knihu na jedno prečítanie a založenie do police s knihami. Tak ako modlitba nie je vec na jedno použitie, ale naša každodenná potreba.

Veľmi oceňujem aj úvodné stránky knihy, ktoré nám hovoria o tretej Božskej osobe vychádzajúc z učenia o Svätej Trojici, spomenúc vlastnosti Ducha Svätého a o dôležitosti modlitby k Nemu. Samotné modlitby začínajú známym hymnom k Duchu Svätému – Príď Duchu Svätý Tvorivý (Veni Creator Spiritus), ktorú ja osobne mám veľmi rád.

O dôležitosti modlitby k tretej Božskej osobe svedčí aj rozdelenie knihy do kapitol s veľavravnými názvami – či už vzývanie Ducha Svätého, klaňanie sa, vzdávanie vďaky, modlitby vo chvíľach skúšok ako aj modlitby za rodiny alebo za obnovu darov.

A keď sme si vytvorili vzťah s Duchom Svätým prostredníctvom modlitby, toto malé dielo plné nádherných modlitieb nás pozýva v samom závere, aby sme sa Mu zasvätili.

Verím, že táto kniha prinesie požehnanie mnohým čitateľom.

100 modlitieb k Duchu Svätému

Autor recenzie: Marek Piváček

Bibliografický popis: ELET, P., MEDAGBE, A.;  2019. 100 modlitieb k Duchu Svätému [100 prières à l’Esprit Saint], Košice: Zachej.sk, 256 s., pevná väzba, ISBN 978-80-8211-104-3.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre