Peter Čurík: Diamanty v blate (recenzia)

diamanty v blate

Názov titulu Diamanty v blate mi spočiatku evokoval dielo plné svedectiev o obrátení, príbehov o cestách Márií Magdalén k svätosti. Obsah prezrádza trošku iné posolstvo. No o nič menej hodnotnejšie, než to predpokladané.

Autor Peter Čuřík je pastorom kresťanského zboru Slovo života v Bratislave, šéfredaktorom časopisu Víťazný života. Jeho kázne, vyučovania vyšli už v niekoľkých knihách: Naroď sa znova!; 5 V k víťazstvu; Lídrami sa nerodíme, ale stávame. Osobné skúsenosti, príklady zo života dodávajú knihe punc autentickosti. Nestáva sa nám cudzou, ale má nám čo povedať do života.

Každý z nás je diamantom v blate, ktorý potrebuje byť očistený Kristom. Evanjelium pôsobí Božou mocou na každého, kto otvorí svoje srdce. Božie slovo je nezničiteľné semeno, ktoré je zasiate do pôdy srdca každého z nás. Avšak záleží na nás, akou pôdou naše srdce bude. Svet potrebuje aj dnes svedkov Kristovho evanjelia. Prijmeme Kristovu ponuku čistých diamantov alebo zostaneme zahrabaní vo svojom blate? Rozhodnutie je len na nás…

Podkapitoly sú ukončené praktickými návodmi na aplikáciu v osobnom živote, čím sa z knihy stáva nielen zaujímavý titul, ale aj prostriedok rastu. Už je len na nás, či niečo z teórie prevedieme do praxe a budeme tak viac svedčiť o Tom, ktorý nás miloval ako prvý.

<Kúpiť knihu Diamanty v blate>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková 

Bibliografický popis: ČUŘÍK, P. 2015. Diamanty v blate. Bratislava : Slovo života international, 212 s., brožovaná, ISBN 978-80-89165-44-5.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre