Diabol je porazený, no nedokáže prestať bojovať

Diabol je čistá nenávisť a nedokáže milovať ani svojich „klientov“. Nenávidí ich a rovnako sa nenávidia medzi sebou zlí duchovia. Spájajú sa iba preto, aby mohli spoločne páchať zlo. Viac sa dozviete s rozhovore s exorcistom Eliasom Vellom z knihy Exorcista Elias Vella: Diabol sa nás bojí.

Už roky slúžite ako exorcista. Ako si spomínate na svoje začiatky?

Elias Vella: Ako som už spomenul, bol som skeptický v tom, či diabol vôbec existuje. Začali za mnou chodiť ľudia, ktorí mali so zlým reálne skúsenosti, a biskup ma požiadal, aby som sa tejto oblasti viac venoval a vzdelával sa v nej. V tom čase neboli na Malte žiadni exorcisti, poprosil som preto biskupa, aby založil komisiu. Bolo v nej šesť členov, začali sme sa tejto problematike venovať hlbšie, neskôr sa z nás všetkých stali oficiálni exorcisti a ja som bol predsedom komisie.

Kedy prišla prvá skúsenosť so zlým?

Elias Vella: Bolo to pred dvadsiatimi rokmi v Českej republike, kde som sa práve vtedy nachádzal. Miestny otec Korec, ktorý sa tiež venoval exorcizmom, ma požiadal, aby sme spolu prediskutovali jeden prípad. Na stretnutí bolo mladé dievča a prosili nás, aby sme sa za ňu modlili a vyriešili to. Bolo to veľmi náročné, ale vďaka Bohu sa nám podarilo vykonať exorcizmus a dievča bolo oslobodené.

Kto je vlastne diabol?

Elias Vella: Je to celkom zložitá otázka. Nevidím ho, lebo je duch. No napriek tomu, že ho nevidím, stretávam ho. Je protipólom Boha, je však, samozrejme, na nižšej úrovni, Boh má nad diablom moc. Je to veľmi žiarlivý, zlý duch a jeho hlavný boj je proti Kristovi a jeho kráľovstvu.

Čo sa rozumie pod Kristovým kráľovstvom?

Elias Vella: Sú to ľudia, ktorí nasledujú Ježiša. A hoci diabol vie, že je porazený, nepretržite sa snaží toto kráľovstvo oslabiť, pretože si myslí, že ak to urobí, posilní svoje kráľovstvo. Ide o neustály boj. Ježiš však už diabla porazil, preto je navždy porazený. Mnohí sa ma však pýtajú: „Ako je možné, že je porazený a aj tak stále bojuje?“

Ako odpovedáte?

Elias Vella: Uvediem im príklad s alkoholikom. Ten vie, že ak bude piť, zničí si pečeň. Nedokáže sa však ovládať a stále pije rovnaké množstvá. Takto je to aj s diablom. Diabol je závislý od nenávisti, pretože on je čistá nenávisť. Uvedomuje si, že už nikdy nezvíťazí, že je dávno porazený, no nedokáže sa ovládať, aby prestal. Pokračuje naďalej.

Aké finty používa zlý na človeka?

Elias Vella: V prvom rade mu ponúka moc. Prečo? Lebo aj jemu ide o moc. Satanizmus, okultizmus či špiritizmus – všetky tieto oblasti sú o moci. Diabol sa ťa snaží presvedčiť, že ti Boh nevie alebo nechce pomôcť. Preto ťa podvedie a povie ti: „Pozri, som tu, aby som ti pomohol ja, keď na teba Boh zabudol. Ja ti dokážem pomôcť…“ Ak by ťa zlý klamal, nebol by problém zistiť to. On však podvádza, a preto človeka ľahko oklame. Ukáže ti niečo ako dobré, pričom to pre teba dobré nie je. Napríklad diabol nahováral Ježišovi: „Prečo nepremeníš tento kameň na chlieb?“ Zlý nepovedal nič zlé. Ježiš bol v tom okamihu hladný a nemal problém urobiť zázraky, veď už predtým premenil vodu na víno. No Ježiš to neprijal.

Prečo?

Elias Vella: Neurobil to preto, lebo mu to navrhoval diabol, neboli to slová Boha. Bol to podvod.

Rozhovor je ukážkou z knihy Exorcista Elias Vella: Diabol sa nás bojí, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Foto: cyberspaceandtime.com

3.3 Užívateľ (15 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

2 Komentáre

  • Diabol keď nechcete vidieť do koho sa skryl,tak sa skrýva a využíva a manipuluje s najbližšími ,aby vás zraňovali Škodoradosť a zlomyselnosť je jeho hoby

  • Pater Pio povedal,satan odit ,nechaj nas na pokoji!!! NECH ODIDU DIABLOVI SLUZOBNICI NAVZDY!!!

Komentáre