Zuzana Ring: Denník kresťana 2015 (recenzia)

Denník kresťana 2015

Denník Kresťana je prvotinou Internetového obchodu a vydavateľstva Zachej.sk.

Je to diár, ktorý nás môže každodenne sprevádzať na ceste duchovného aj praktického života. Na prvý pohľad ma zaujala jeho jednoduchosť a prehľadnosť. Po duchovnej stránke obsahuje referencie na liturgické čítania na každý deň, kalendár svätých, zvýraznenie cirkevných a prikázaných sviatkov.

Veľmi príjemnou novinkou je “návod” na získavanie odpustkov, či už za nás, alebo za zosnulých. Personalizovaný diár Denník kresťana 2015 môže dobre poslúžiť ako sprievodca modlitbou, či už uvedením krátkej osobnej modlitby, úmyslu modlitieb alebo kolonky pre úmysly sv. omší a to všetko na každý týždeň. Po každom mesiaci je uvedená recenzia na jeden z knižných titulov s duchovnou tematikou, čo nám môže dať dobrý tip, na obohatenie duchovného života.

Každá dvojstránka je určená na jeden týždeň. Obsahuje 8 bezriadkových koloniek určených pre voľné poznámky pre 7 dní a jedna kolonka je spoločná pre celý týždeň.

Z grafického hľadiska zapôsobil na mňa tento diár veľmi príjemne, nebojím sa tvrdiť, že až príťažlivo. Pôsobí jednoduchým a moderným štýlom. Je vydaný v kvalitnej pevnej väzbe, a teda nehrozí, že sa rozpadne v polovici roka. Obsahuje záložku, ktorá je podľa mňa nepostrádateľnou súčasťou diára, hoci nie bežnou.

Denník kresťana 2015 je pre mňa príjemným prekvapením na trhu diárov, pričom ma najviac zaujal svojim atraktívnym spracovaním. Kvitujem, že mi môže poslúžiť ako jednoduchý a praktický sprievodca pri každodennej modlitbe a zároveň aj ako klasický diár pri mojich pracovných záležitostiach.

Čo dodať? Vynikajúci diár pre modliaceho sa kresťana s moderným designom a v jednoduchom + praktickom prevedení. Teším sa z neho :-)

<Kúpiť Denník kresťana 2015>

Autor recenzie: Martin Mareš

Bibliografický popis: RING, Z. 2014. Denník kresťana 2015, Košice : Zachej.sk, 140 s., pevná väzba.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre