Darujte prvoprijímajúcim darček, ktorý pretrvá

Ja som chlieb života (recenzia)

Prvé sväté prijímanie je jedným z najvýznamnejších míľnikov v živote viery. Je veľmi dôležité, aby sme na to naše deti adekvátne pripravili – nielen vedomostne, ale najmä formovaním postoja ich srdca. A je ešte dôležitejšie, aby sme im zdôrazňovali význam prijímania tejto sviatosti aj potom, ako k nej po prvýkrát pristúpia.

Dodať punc slávnostnosti tejto veľkej udalosti pomôže nielen nádherné oblečenie, vonkajšia výzdoba a slávnostný obed v reštaurácii, ale aj vhodná pamiatka, ktorá bude deťom tento deň ešte dlho pripomínať. Hodinky vyjdú z módy, oblečenie sa vynosí a počítač sa pokazí, ale pamätná kniha je vzácnou spomienkou na prvé sväté prijímanie, ktorú si budú prvoprijímajúci vážiť, aj keď vyrastú.

Takouto pamätnou knihou je Ja som chlieb života z dielne vydavateľstva ZAEX. Tenká 27-stranová kniha s nádhernými ilustráciami, ktoré potešia aj dospelácke oko, obsahuje nielen pamätnú stranu, na ktorú si môže prvoprijímajúci zapísať dátum i miesto konania prvého svätého prijímania, ale aj najdôležitejšie modlitby, desatoro Božích prikázaní a priestor na zaznamenanie si deviatich prvých piatkov.

Kniha vyšla v tvrdej väzbe s dvoma rôznymi obálkami: farebnou, na ktorej sa nachádza ilustrovaný obrázok Eucharistie a kňazských rúk, a v zlatej razbe so zlatorezom na prednej strane bielej obálky. Obe verzie pritom majú úplne rovnaký obsah knihy; aj ilustrácie vo vnútri sú úplne rovnaké. Môžete si tak vybrať, ktorá obálka sa vám viac páči.

Knižka je vynikajúcim darčekom pre každé prvoprijímajúce dieťa. Využijú ju totiž ako modlitebnú knižku aj neskôr, po prvom svätom prijímaní. V dospelosti si ju zas budú vážiť ako krásnu pamiatku na tento nádherný okamih prvého stretnutia s Ježišom v ich srdciach. Môžem ju len odporúčať.

Autorka recenzie: Martina Bednáriková

Bibliografický popis: KOVÁČIKOVÁ, M., 2022. Ja som chlieb života, Doľany: ZAEX, 27 s., tvrdá väzba, ISBN 978-80-8192-133-9.

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre