Dani Pettreyová: Ako skala (recenzia)

Ako skala_Recenzia

Dani Pettreyová v sebe, ako spisovateľka, nesie zvláštne kúzlo schopné podmaniť si čitateľov aj napriek tomu, že vzťahy, ktoré sú oporným pilierom jej príbehov, nie sú nijak zvlášť prevratné a počas celej série Aljašskej odvahy sa nesú na tej istej nôte. Ich štruktúra je zakaždým rovnaká, čo sa v celkovom dojme môže prejaviť stratením pocitu jedinečnosti a originálnosti. Avšak vysoké hodnotenia svedčia o všeobecne veľkej obľúbenosti. A aj v mojom prípade som taktiež podľahla jej čaru, pretože celú sériu milujem.

Ako skala je štvrtým vydaným dielom zo série, ktorý rovnako ako aj jeho predchodkyne na kvalite vôbec nezaostáva. Spisovateľka si pre nás pripravila ďalší, poriadne zamotaný príbeh s dávkou napätia, ale i lásky. Tentokrát sa priestoru dostáva Kayden a Jakeovi, ktorých sme postupne spoznávali v každej časti, počas ktorých na povrch vyplávali nečakané tajomstvá.
Bola som veľmi zvedavá, ako autorka rozvinie ich vzťah, pretože už v treťom diele bola badateľná zmena citov týchto dvoch postáv. A ako inak, autorka sa so všetkým krásne pohrala, premyslela a fanúšikom tejto série priniesla opäť čitateľský zážitok.

Obdivujem jej schopnosť zauzliť príbeh do nečakaných slučiek a najmä skutočnosť, že i tá najmenšia drobnosť, ktorá sa odohrala v predchádzajúcich častiach má svoje opodstatnenie, ktoré sa preukáže v novom diele. No nič nie je dokonalé a i tu sa našlo pár záporov.

Jeden z nich, ktorý mi vadil najväčšmi sa opakoval v každej časti cca 50 strán pred koncom, kedy dochádzalo k rozuzleniam a vyvrcholeniu príbehu. Dej od toho okamihu začal pôsobiť priveľmi urýchlene a silene. Hrdinovia sa ocitali vo vynútených situáciách a bolo cítiť, že ich konanie je riadené autorkou, ktorá sa dostala do úzkych. Sviežosť a ľahkosť, ktoré príbeh sprevádzali nahradil chaos, neopodstatnené konania a konverzácie postáv, ktoré spoločne udusili napätie. No i tak som nesmierne rada, že som mala možnosť prečítať si všetky diely, pretože je to skvelá séria plná napätia, lásky a viery.

Ak ste ešte nemali tú česť spoznať talent Dani Pettreyovej určite nebudete ľutovať, ak tak jedného dňa spravíte. Knihy vám odporúčam čítať od prvého dielu aj napriek tomu, že na seba príbehovo nenadväzujú, no dôležitejšie sú vzťahy, postavy a ich tajomnosť, ktoré sa rozvíjajú každým ďalším dielom, a preto by ste s veľkou pravdepodobnosťou mohli byť počas čítania zmätení. Nebude to strata ani vášho času a ani financií, pretože tieto kresťanské trilery sú naozaj kvalitné a pre mňa sa zaraďujú medzi sériu, ku ktorej sa budem veľmi rada vracať.

>> Kúpiť knihu Ako skala<<

Autorka recenzie: Monika Kvašňovská

Bibliografický popis: PETTREYOVÁ, D. Ako skala [Silenced], Spišské Hanušovce : i527.net, 242 s., brožovaná (mäkká) väzba, ISBN: 9788089822072.

 

0 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre