Ďakovná modlitba na Veľký týždeň a na Veľkonočné trojdnie

Otče milosti a spásy,

Tak ako si zasadil záhrade Edenu strom života, zasadil si v Novom raji aj kríž pre Svojho Syna. Strom, ktorý nám priniesol smrť má byť nahradený stromom, ktorý nám prinesie život.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Tak ako si priniesol na zem súd potopy a archou si zachránil Noema, tak si svetu priniesol súd vodou vytekajúcou z prebodnutého Bohu Tvojho Syna a zvyšok si zachránil drevom Jeho kríža.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Ako Abrahámov jediný syn, syn ktorého miloval niesol na horu Moria drevo na ktorom mal byť obetovaný, tak aj Tvoj milovaný Syn niesol kríž na Golgotu, aby tak svet mohol získať Abrahámovo požehnanie.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Tak ako Jozefa jeho bratia predali a považovali za mŕtveho napriek tomu, že bol vyzdvihnutý a stal sa kráľovou pravou rukou, tak aj Tvoj syn bol svojimi bratmi odvedený na smrť, no bol vzkriesený v sláve Ducha Svätého aby tak vládol po Jeho pravici.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Tak ako baránkova krv chránila pred anjelom smrti a vyviedla izraelský národ spod faraónovej nadvlády, tak nás aj krv Tvojho Syna zachránila pred smrťou a vyslobodila z rúka Satana.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Tak ako Mojžiš pozdvihol hada v púšti, aby uzdravil tých, ktorý trpia za svoje hriechy, tak bol Syn Človeka pozdvihnutý na kríž, aby niesol naše hriechy a uzdravil nás.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

Tak ako bol Jonáš tri dni v bruchu veľryby a bol prinavrátený do života, aby hlásal pokánie všetkým ľuďom, tak bol aj Tvoj Syn pozdvihnutý z útrob zeme aby priviedol všetky národy k Tebe.

R: Sláva Ti, Ó, Pane.

 

Produkty súvisiace s touto modlitbou:

Modlitby ku Kristovej Krvi Kristovo utrpenie VEľký týždeň a Veľkonočné trojdnie
Modlitby ku Kristovej Krvi Kristovo utrpenie Veľký týždeň a Veľkonočné trojdnie

 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre