Čo čítajú? (Daniel Boleš, Juraj Pigula, Marko Trochan, s. Timotea, Peter Lipták)

Rozmýšľali ste už niekedy, aké knihy majú rozčítané na svojom nočnom stolíku kňazi? Rehoľníci? Ľudia, ktorí nás dennodenne inšpirujú svojim životom a skutkami? Premýšľali ste niekedy nad tým, čím sýtia svoje srdce? Akú literatúru majú radi a čo ich motivuje? V čom nachádzajú svoje srdce a čo ich ženie hlbšie do Božej prítomnosti?

My sme sa ich na to spýtali a oni nám odpovedali. A teraz si môžete prečítať, čo čítajú (nielen) pred Vianocami.

DANIEL BOLEŠ, premonštrát

f1426c7d84396fcdbe4cfd1b5c4a5309

Okrem odbornej teologickej literatúry som začal čítať knihy zo série Evanjelium ako mi bolo odhalené od Márie Valtorty. Tá mala mnohé nadprirodzené zjavenia počas 2. svetovej vojny. Nechal som sa inšpirovať spolubratom kňazom, ktorý je už pri 3. či 4. zväzku.

plk. ThLic. MARKO TROCHAN, vojenský dekan

e7aa889b0cd946c1593fe7c05c27d5be

Napriek momentálnemu „nečítaniu“ mi po rozume nástojčivo behá kniha o Antonovi Srholcovi od Aleny Čermakovej. Potom aj Strom, ktorý sa dáva od Shella Siversteina a Slovo pred slovom od Daniela Pastirčáka.

Viem, že na prvé miesto by som mal dať Bibliu, ale dávam ju na koniec, pretože je to jediná kniha s ktorou pracujem každý deň. A zdá sa mi čoraz viac, že jej dno je oveľa hlbšie, než sa mi zdalo.

A potom ešte 5(sto) kníh, ktoré by som chcel prečítať skôr než zomriem.

JURAJ PIGULA, predstavený Rehole augustiniánov

54ac4f9892b9de340e35f11aade71217

Čítal som posledne so záujmom knihu od M. I. Rupnika, Hľadám svojich bratov. Mám rád spôsob akým Rupnik vysvetľuje, ako dokáže vnímať nové súvislosti vo vzťahoch, ako prepája múdrosť so skúsenosťou života a s teológiou. Téma Jozefa a bratov má v sebe veľký náboj a strhujúci je už samotný biblický príbeh. Rupnik svojím majstrovstvom vykladača Písma a mudrca ma strhol tiež.


67789a8b26edf6c0e4c3ff904cf8394d

A tiež Pete Greig, Když Bůh mlčí. Kniha ma zaujala už svojím názvom a aj preto, že som nedávno Peta Greiga stretol v Londýne na poslednej Leadership Conference 2015. Rozhodol som sa do nej pustiť. Je to kniha o priamej skúsenosti autora a zaujala ma osobným príbehom a silou témy, hĺbkou… Hneď nato som navrhol knihu aj malej skupinke ľudí, ktorí majú skúsenosť s mlčaním z Božej strany. Som v očakávaní, čo všetko ešte mne a celej skupine táto kniha prinesie

TIMOTEA LENKA ŠEBEŇOVÁ, rehoľná sestra

52ff0ddceef44bcdc6bc4c11d961e47d

Momentálne čítam knihu od Johna EldredgaKráčanie s Bohom. Mám veľmi rada knihy od tohto autora (medzi moje obľúbené patria najmä Posvätná Romanca a Neodolateľný Rebel). Johnove knihy sú pre mňa naozaj povzbudením a vždy ma posunú v osobnom vzťahu s Pánom, nielen dopredu, ale doprostred toho, čo Boh robí teraz, v tomto čase, ako miluje, ako zachraňuje stratených, vracia domov zablúdených, ako mu vždy ide o srdce človeka. Táto kniha Kráčanie s Bohom ma však zaujala už tým, že autor používa úplný inú rétoriku, ako v predchádzajúcich knihách. Je to veľmi osobný tón, zdieľanie svojho srdca, kde odkrýva svoje zraniteľné miesta otca, manžela, poradcu, lídra. A toto nie je zvykom u autorov, ktorí prinášajú vo svojich knihách nové pohľady, ktorí svojimi dielami, posúvajú čitateľa cielene dopredu, povzbudzujú, provokujú zanechať svoje pohodlie a niečo so sebou urobiť, aby neostali stáť na jednom mieste. Kniha Kráčanie s Bohom pohne z gauča, zameria človeka na Božie veci, odpúta od svojho komfortu, oddelí od zaužívaných spôsobov modlitby a spôsobí, že budete chcieť sa s Pánom rozprávať a že ho môžete počuť. Jeho hlas. A to naozaj.

PETER LIPTÁK, evanjelista

92e38121dfa82962e984a6de1d822a19

Momentálne čítam Ako počuť Boží hlas od Marka a Patti Vilklerovcov. Kresťanstvo nie jedno z mnohých náboženstiev, kde sa odovzdáva len nejaké učenie o Bohu a tradícia, ale ide o hlboký, osobný vzťah Boha -Otca a človeka skrze Ježiša Krista v Duchu Svätom. A každý vzťah funguje a je budovaný vzájomnou komunikáciou. Potrebujeme hovoriť, zdielať sa, ale zároveň počúvať. Kristus povedal „Moje ovce počúvajú môj hlas“ Ján 10:27. Preto kniha Ako počuť Boží hlas.

Ešte viac kníh aj úžasných noviniek nájdete na Zachej.sk alebo v našej predajni na Hlavnej 40 v Košiciach.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Recenzie Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý kto sa zanechá recenziu.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre