Čím nás prekvapil marec?

Drahí priatelia, tak už sa nám chýli k záveru ďalší mesiac. Ten sa niesol hlavne v znamení pôstu, no aj v tomto mesiaci nás prekvapilo zopár noviniek, ktoré by sme vám radi pripomenuli, ak ešte nezdobia vašu knižnicu.

Už na prvý pohľad sme si obľúbili knihu Pápež František: Otče náš. Nádherná obálka sa vyníma na našom pulte skutočne „pápežsky.“  Kniha vznikla na základe prepisu talianskeho televízneho programu: „Keď sa modlíte, hovorte Otče náš.“ Úspešnosť tohto programu viedla k myšlienke vydania knihy vo viacerých jazykoch, aby hodnotné a dôležité slová pápeža Františka boli dostupné väčšiemu množstvu ľudí. A tak vďaka tomuto dielu je umožnené každému z nás spoznať modlitbu Otče náš vo svetle slova Kristovho námestníka.

Anselm Grün je autor, ktorý svojimi dielami prekvapuje všetky vekové kategórie. Tentoraz vyšiel titul Na ceste za slobodou  určený pre mladých. V ňom sa zaoberá problémami a pochybnosťami mládeže na ich ceste dospievania a usmerňuje ich pri hľadaní vlastného zmyslu života. Pomáha im nájsť prepojenie života s vierou. Viera nediktuje striktný spôsob ako žiť. Skôr ukazuje mladému človeku aký je jedinečný a aké má možnosti budovať si vlastnú životnú cestu na tomto svete.

Ďalšia novinka Naučme deti modliť sa je nasmerovaná k rodičom a kresťanským vychovávateľom. Ponúka im body, aby znovu objavili krásu modlitby a života s Kristom a toto poznanie odovzdávali deťom cestou postupného osvojovania. Autori vychádzajú z faktu, že modlitba je základ, pokrm pre dušu, nevyhnutná skúsenosť pre duchovný život, lebo vyjadruje skutočnú prirodzenosť každej osoby.

Boj proti korupcii v Cirkvi a spoločnosti je podtitulom knihy Hrdza, ktorá sa nesie v duchu aktuálnych tém akými sú korupcia a úplatkárstvo. Korupcia má zničujúce rozmery v chudobnejších častiach zeme, kde hlavnou príčinou biedy je zaostalosť, nízka vyspelosť a nedostatočný vývoj. V spoločnosti sa šíri ako zničujúca hrdza, má moc otráviť občianske spolužitie a preto Cirkev, na čele s pápežom Františkomvedie proti nej tvrdý boj. Ten nemôžu ohraničovať len zákony, ale musí mať aj kultúrny cieľ, ktorý sám v sebe obsahuje protilátky, voči tejto „zničujúcej chorobe.“ ktorej sme všetci vystavení. Korupcia je prítomná všade a nikto nie je imúnny, ani Cirkev.

Pre deti je tu príťažlivo ilustrovaná kniha Ja som: 40 dôvodov prečo dôverovať Bohu, ozrejmuje božie vlastnosti na základe jeho mien a pomáha deťom utvoriť si pravdivý obraz o všemohúcom Bohu v troch osobách. V Biblii je Boh označovaný rôznymi menami, čo nie vždy deti správne chápu. Táto kniha je ako puzzle skladačka. Jednotlivé biblické príbehy, zamyslenia a modlitby o Božích menách sú puzzle kúskami. Spojením týchto častí – objasnením 40 božích mien, si deti vytvoria priateľskejší a osobnejší vzťah s Bohom, pretože ho lepšie spoznajú.

Určite nás milo prekvapila aj kniha Záchranár Viliam Dobiáš. Veľa ľudí pozná tohto pána z obrazoviek televízií, kde mali možnosť vidieť aké extrémy zažíva pri svojej práci. Ale je to skutočne len o tom? V tejto knihe mate možnosť  prečítať si ako to vyzerá v slovenských domácnostiach, kde sa liečia nielen ubolené telá, ale aj ubolené duše. A vedeli ste, že tento záchranár rozmýšľal aj nad štúdiom teológie? Na konci knihy je aj krátka príručka – Prvá pomoc od záchranára Vilama Dobiáša.

Ešte by sme radi spomenuli, že bola urobená dotlač na Roháčkové Biblie a dokonca aj vreckové a to v nových  krásnych farebných variáciach. Ďalšou skvelou správou je, že kniha Medúšik dostala nový šat – tvrdú väzbu a je nádherná.

Noviniek však bolo oveľa viac, nájdete ich na našej  stránke s novinkami.

A.P.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre