Chceli by ste obdarovať 500 detí naraz?

Dá sa to zvládnuť na pár klikov. Žiaci cirkevnej školy v Bratislave môžu získať grant na obnovu svojho školského ihriska, ak sa veľa ľudí dobrej vôle spojí a zahlasuje za ich projekt s názvom Športovci, umelci a záhradkári na školskom dvore.

Na okraji Bratislavy navštevujú žiaci Spojenú školu de La Salle, ktorá má rodinný charakter. Jej zakladateľ, svätý Ján de La Salle videl situáciu opustených a zanedbaných detí remeselníkov a chudobných a v nej spoznal svoje poslanie. Celý svoj život zasvätil príprave učiteľov, ktorí sa chceli venovať vzdelávaniu a kresťanskej výchove týchto detí.

Aj dnes odovzdávajú školskí bratia deťom kresťanské hodnoty. Získať si srdcia detí sa dá najlepšie hrou a preto sa škola odhodlala na veľký projekt – skrášliť vonkajšie ihrisko. Novými prvkami chcú na dvor prilákať nielen tie deti, ktoré radi športujú, ale aj umelecké duše, ktoré si radšej kreslia kriedami. Takisto chcú priniesť do veľkomesta kúsok prírody a vybudovať záhony, nech mestské deti vedia ako chutí vlastnoručne dopestovaná zelenina.

Pomôžte deťom, nech nesedia doma s mobilmi v ruke, ale nech sa tešia z pohybu na čerstvom vzduchu. Vaša krátka časová investícia v podobe hlasovania pomôže získať škole peniaze a vychovať zo svojich žiakov zdravú generáciu. Hlasujte na webe Gesto pre mesto za projekt: Športovci, umelci a záhradkári na školskom dvore.

Pomôžte im presvedčiť sa o tom, čo je napísané aj na stránke vydavateľstva Zachej: „Dnes už je predsa online všetko, aj zázraky“.

Hlasovať môžete tu. Ďakujeme!

Mgr. Mariana Jurašková

3.9 Užívateľ (9 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre