Cesta k Božiemu srdcu, ktorá uzdravuje

Recenzia na knihu Boh Otec

Nie nadarmo býva súčasťou (rozsiahlejšej) evanjelizácie či koncepčnej formácie téma o falošných predstavách o Bohu. Hoci to dobre poznáme: V Bohu sú tri osoby: Otec, Syn a Duch Svätý. A ruku na srdce – už pri prvej osobe s tým máme obrovské problémy… Tajomstvo, ktoré nikdy v plnosti nepochopíme a nepojmeme. Môžeme z neho však čerpať.

Práve preto prichádza Dave Patty v knihe Boh Otec s 22 krátkymi kapitolami, v ktorých nás postupne prevedie „problematikou“ Boha ako Otca. Najnáročnejšie ja na tom to, že pozemského otca má každý z nás. Niekto na neho nedá dopustiť, niekto ho nikdy nevidel, niekoho opustil, niekomu bol najlepším priateľom. Či chceme alebo nie, vo vzťahoch sa dopúšťame chýb a zvlášť otcovia v našich životoch zohrávajú veľkú rolu.

Ich správanie a vôbec celé pôsobenie v našich životoch v nás zanecháva veľkú stopu. U niekoho je pozitívna, no v mnohých prípadoch možno hovoriť o veľkých defektoch v našich srdciach a dušiach. Skúste povedať človeku, ktorého otec opustil a odišiel za inou ženou, že Boh je Otec…

Boha ako Otca vo svojom živote poznávam prostredníctvom kníh, prednášok, modlitby a vlastného života intenzívne už niekoľko rokov. A stále sa nestačím diviť. Zo začiatku som bol trochu skeptický, potrebujem vôbec ešte čítať ďalšiu knihu o Bohu Otcovi? Bohu vďaka, bolo to len chvíľkové. Začítal som sa a po niekoľkých stranách začal konať Ten, ktorý je „hlavnou postavou“ titulu.

Boh začal skrze túto knihu, múdrosť a skúsenosti autora odkrývať nánosy v mojom srdci, ktoré som si tam sám či s pomocou svojho pozemského otca vniesol. Mnoho rán som zaplátal leukoplastom, niektoré som snažil uzavrieť, premaľovať do veselších farieb, no kniha s podtitulom Cesta k Božiemu srdcu ma usvedčila z mnohých vecí, ktoré som si niesol a ešte nesiem z minulosti.

Toľko zranení a neodpustenia. Nejde len o otca, ale aj o autority z detstva, učiteľov, trénerov… Touto cestou spoznávania srdca nášho nebeského Otca by si mal prejsť každý. Nie je to jednoduché, občas to bolí a pri niektorých kapitolách je jednoducho potrebné sa zastaviť, premodliť ich, ponárať sa vo svojom vnútri a spomienkach a predkladať ich Bohu. Koniec koncov, On sám je ten, ktorý nás pretvára na svoj obraz, potrebujeme sa mu však dať k dispozícii.

Vďaka tejto skvelej knihe, v ktorej nájdeme aj viacero interaktívnych cvičení a podnetov na zamyslenie sa môžeme skutočne priblížiť k Božiemu srdcu, nastúpiť na cestu uzdravenia nášho srdca a za akýchkoľvek okolností sa učiť milovať svojich blížnych bez rozdielu a bez predsudkov.

Boh Otec

Autor recenzie: Dávid Lech

Bibliografický popis: PATTY, D. 2019. Boh Otec [Father God], Bratislava : Porta Libri, 221 s., brožovaná väzba, ISBN 978-80-81561-49-8.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre