Čas prázdnin – čas oddychu, vyznania viery aj dobrej knihy

Začína nám čas prázdnin a mne sa dostala do rúk útla brožúra, ktorá má názov Leto s Bohom. V nej nám známy katolícky kňaz Marián Gavenda poukazuje na to, že aj odpočinok môže byť vyznaním viery a že cieľom dovolenky je nielen oddýchnuť si od námahy, ale mal by to byť aj čas návratu do správneho rytmu. Brožúrka obsahuje aj Desatoro kresťanských prázdnin od Mons. Javiera Salinasa Viňalsa, s ktorým ste sa už možno stretli, ale rada ho sebe aj vám v tomto čase pripomeniem:

  1. Ži s prírodou. Vrchy, lúky a polia, rieky a more vo všetkom objavuj prítomnosť Boha. A tlieskaj mu, že všetko stvoril tak krásne
  2. Ži podľa svojho mena a kresťanskej identity. Nehanbi sa počas leta za to, že si kresťan. Falšoval by si tým svoju identitu.
  3. Ži nedeľou. Aj počas prázdnin je nedeľa deň Pánov. A Pán neodchádza na prázdniny. Nevynechaj nedeľnú omšu. Vytvor si viac voľného času.
  4. Ži rodinou. Zhováraj sa, hraj, žartuj so svojimi blízkymi s radosťou a bez ponáhľania. Modli sa zo svojou rodinou a zájdi s ňou do chrámu.
  5. Ži svoj život. Život je Boží dar. Nevystavuj svoj život nebezpečenstvu a dávaj pozor, aby si neohrozil druhých
  6. Ži v priateľstve. Od počúvania buduj cestu k dôvere, k pomoci, k obohateniu, k rešpektu posvätnej dôstojnosti iných osôb.
  7. Ži spravodlivo. Nemysli si, že máš na všetko právo. Iní pracujú, aby si ty mohol prežívať svoje prázdniny. Aj oni majú svoje nároky. Rešpektuj ich a zaujímaj sa o ich dobro.
  8. Ži v pravde. Vyhýbaj sa pokrytectvu, klamstvu, kritike, predsudkom a samoľúbosti.
  9. Ži v čistote srdca. Premáhaj žiadostivosť, egoizmus a hedonizmus. Prázdniny neznamenajú robiť si, čo sa mi zachce.
  10. Ži solidárne. Nechci mať všetko pre seba. Mysli aj na tých, čo nemajú prázdniny, čo nemajú dokonca ani každodenný chlieb. Ani láska a služba neodchádzajú na prázdniny.

K dobrej dovolenke a oddychu patrí určite aj kniha, ktorú si nezabudnite pribaliť. Ak ju ešte nemáte, tak šup vyberte si niečo z našej najnovšej ponuky. Nedá mi nespomenúť dve čerstvé a výborné novinky z nášho vydavateľstva:

Príď a uzdrav nás!, v ktorej katolícky kňaz Imrich Degro ponúka modlitby za uzdravenie, ktoré sa dotýkajú celého nášho života – od našich predkov a nášho počatia cez dospievanie až po dospelosť. Nevynecháva žiadnu z dôležitých oblastí nášho života, akými sú prijatie sviatostí, vnútorná sloboda, život v pravde, moc našich slov či zranené emócie.

 Modlitba, naša najhlbšia túžba – zamyslenia obsiahnuté v tejto knihe vám majú pomôcť, aby ste sa prestali modliť mechanicky a zvykovo, aby ste modlitbu nevnímali ako nepríjemnú povinnosť, mrhanie vzácneho času či rozprávanie do steny. Je tu ponúknutá zdravá kombinácia útechy, pretože každý má ťažkosti pri modlitbe, a povzbudenia, pretože všetci musíme prostredníctvom modlitby zatiahnuť na hlbinu.

Ak by ste si radi prečítali dobrý román, filozofickú knihu či iný žáner, tak aj to nájdete medzi najnovšími titulmi alebo skúste pozrieť vo svojej obľúbenej kategórii. Určite si vyberiete:

Želáme krásne prázdniny, plné oddychu s dobrou knihou a v prvom rade s našim Pánom, ktorý na prázdniny nikdy neodchádza!

Ami, za tím Zachej.sk

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre