Bolestná Matka rýchlo vedie svoje deti k svätosti: Príbeh Gabriela Possentiho

Panna Mária nenechá bez povšimnutia ani jeden Zdravas’, Mária. Tí, ktorí ju prosia o pomoc, si môžu byť istí, že ich vypočuje. Zdá sa, že pobožnosť k Bolestnej Matke Božej je daná nebom, aby nám pomohla získať svätosť. Utiekajme sa preto k našej Matke vo všetkých okolnostiach života ako svätý Gabriel Possenti, ktorého príbeh vám prinášame.

Dôkazom toho, že Panna Mária vedie svoje deti k svätosti, je svätý Gabriel Possenti od Bolestnej Matky Božej. Gabriel zomrel v roku 1862 vo veku iba dvadsaťštyri rokov.

Gabriel sa spočiatku vzpieral milosti rehoľného povolania, ale neskôr poslúchol Božie volanie a vstúpil k passionistom, kde sa dovtedy svetsky žijúci mladík zmenil v pokorného, svetu odumretého rehoľníka. Je zrejmé, že jednou z hlavných príčin jeho svätosti bola nežná a vrúcna úcta k Bolestnej Matke Božej. Bol jej oddaný celým srdcom. Svoje rozjímania konal v duchu na jej prebodnutom srdci. Neustále sa snažil, aby Panna Mária bola s ním spokojná.

Gabriel často vravieval o jej bolestiach. Bolestná Matka Božia bola jeho myslením, cítením, jeho všetkým. Hovorieval: „Mojím nebom je bolestné srdce mojej drahej Matky!“

Pobožnosť k nej sa snažil rozširovať medzi spolubratmi a radil im: „Ak nám zostáva niekoľko minút času, najlepšie ich využijeme, keď budeme rozjímať o Máriiných bolestiach.“ Sám takto konal a hovoril: „Nezabúdajme na jej utrpenie a pomôže nám v hodine smrti.“

Jeho dôvera nebola sklamaná. Vo svojej poslednej chorobe, ktorú znášal s hrdinskou trpezlivosťou, dával
svätej Panne dojemné dôkazy svojej lásky. Veľmi často si prikladal jej obraz na pery. Jeho posledným pohybom bolo, že si jej obraz položil na prsia. Potom obrátil oči k nebu a s dôverou zvolal: „Ó, Matka moja, ponáhľaj sa!“

Keď jeden z jeho rehoľných bratov videl smrť tohto anjelského mládenca, zvolal: „Ako skoro sa stal svätcom!“

Panna Mária mu bola vodkyňou, ktorá ho vyslobodila z osídiel sveta, rýchlo ho doviedla k výšinám dokonalosti a pri umieraní ho skryla do svätostánku svojho zraneného srdca.

Tento mladý rehoľník Gabriel Possenti bol vyhlásený za blahoslaveného už päťdesiat rokov po svojej smrti a svätorečený bol 13. mája 1920.

Úryvok pochádza z knihy Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej, ktorú si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

4.2 Užívateľ (7 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

1 Comment

  • Aj ja sa modlím k pane Márii

Komentáre