Bojujte za svoju rodinu

Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny (recenzia)

Pohľad, ktorý vnáša Kathleen Beckmanová vo svojej knihe Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny do problematiky duchovného boja v rodinách, je zaujímavý a prínosný z viacerých hľadísk. V prvom rade, autorka je vďaka svojmu vzdelaniu, kurzom a službe v tíme exorcistov skúsenou odborníčkou. Túto skúsenosť odzrkadľuje praktickosť knihy. Druhým aspektom je autentickosť, pretože sama autorka je manželkou, mamou a starou mamou a každodenne zažíva duchovný boj vo svojej rodine.

Od všeobecných princípov, ako diabol bojuje o rozvrátenie rodín v dnešnom svete, autorka pomenúva konkrétne problémy, vstupné brány diabla do našich rodín. Kathleen argumentuje náukou Katolíckej cirkvi, Katechizmom Katolíckej cirkvi, dokumentami pápežov a samozrejme precíznymi svedectvami skúsených exorcistov. Sama Katheleen bola pri mnohých z nich.

Kathleeen definuje rozdiel medzi modlitbou exorcizmu a modlitbou za oslobodenie a ponúka svedectvá ľudí, ktorí boli uzdravení či už jednou alebo druhou formou modlitby. Tieto výpovede vyrážajú dych a nútia čitateľa premýšľať nad svojím životom. Čitateľ ocení aj pestrú paletu modlitieb za oslobodenie, ktoré nájde v prílohe A. Už spomínané svedectvá, ktoré sú naprieč knihu, dopĺňa aj zoznam v prílohe B.

Po prečítaní knihy človek ostane povzbudený, ako veľmi nám v duchovnom boji pomáhajú svätí, Panna Mária, sväteniny či medailóny. Avšak kniha zároveň nabáda aj k opatrnosti a pripravenosti do boja. Kathleen pomenúva stratégie boja, ktoré je potrebné poznať a praktizovať ich. Napríklad: krstná či manželská autorita, opasok pravdy, štít viery, zachovávanie Desatora, eucharistické srdce či požehnanie. To je len zlomok z toho, čo autorka opisuje.

Kethleeen v knihe Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny odkrýva prestrojenia diabla, ktoré boli aj pre mňa nie úplne známe. Pornogrind, santeria, poverčivosť, wicca, joga, rejki, ouija, New age, satanizmus, veštenie či mágia sú len niektoré prestrojenia, pomocou ktorých sa diabol infiltruje do rodín, spoločnosti a vzťahov.

Kniha Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny s podtitulom Účinné stratégie duchovného boja je nielen odbornou publikáciou, ktorá v poznámkach pod čiarou a citáciách z odborných prednášok a dokumentov prináša komplexný pohľad na túto problematiku. Na svojich 328 stranách je zároveň praktickou, poučnou, autentickou a ľahko čitateľnou knihou, ktorá posunie a nakopne čitateľa do boja za svoju rodinu.

Autor recenzie: Dávid Molčan

Bibliografický popis: BECKMAN, K., 2022. Ako oslobodiť a uzdraviť rodiny [A Family Guide to Spiritual Warfare: Strategies for Deliverance and Healing], Zachej.sk, 328 s., mäkká väzba, ISBN 978-80-8211-557-7.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre