Joyce Meyer: Boh sa na teba nehnevá (recenzia)

Boh sa na teba nehnevá

Joyce Meyer, charizmatická kresťanská autorka a rečníčka, ktorá prežila ťažké detstvo i manželstvo, znovuzrodená, lebo práve jej nešťastie ju vtiahlo hlbšie do viery. Vo svojich knihách sa s čitateľmi delí o vlastné skúsenosti, zdieľa s nimi svoj život a poukazuje na to, že aj z popola môže vzísť krása. U nás vyšlo niekoľko jej kníh, napríklad Ako zvládať svoje emócie, Drž si jazyk na uzde, Sila myšlienok, Nikdy sa nevzdávaj, Od zlozvykov k dobrým návykom a iné.

Boh sa na teba nehnevá. Koľkí z nás to potrebujú počuť! Toho si je dobre vedomá aj autorka knihy, ktorá sama prekonala utrpenie perfekcionizmu, ktoré jej hovorilo, že Božiu lásku si musí zaslúžiť a ak neurobí niečo dobre, Boh sa na ňu hnevá. O svoju skúsenosť sa delí s čitateľmi, ukazuje, že to nie je slepá ulička, ale Boh nám chce darovať uzdravenie a vyslobodiť nás z našich neopodstatnených pocitov viny.

Život v skutočnej láske, prijatí a bez obviňovania. Tak znie podtitul inšpiratívneho diela od Joyce Meyer. V dvadsiatich kapitolách (ako napríklad Je Boh nahnevaný?, Mentalita zameraná na výkon, Úzkosť a strach perfekcionizmu, Milosrdenstvo si nemožno zaslúžiť, Bežte k Bohu, nie preč od Neho!), čerpajúc z Božieho slova i svojich vlastných zranení či zranení svojich blízkych, poukazuje na to, do akých pascí sa často dostávame ako veriaci ľudia.

Bolesť z odmietnutia, ktorú mnohí zažívajú najmä vo svojom detstve, často narobí veľké utrpenie v dospelosti – či už pre nás samých alebo pre tých, ktorí žijú okolo nás. Boh sa nás ujíma v takom stave, v akom sa práve nachádzame, a posúva nás tam, kde nás chce mať. Boh, ktorý nás miluje nie preto, že si to zaslúžime, ale preto, že sa tak rozhodol. Je potrebné zameriavať sa viac na Božiu dobrotu ako na svoje hriechy.

Boh sa na teba nehnevá je veľmi inšpiratívne dielo, ktoré pôsobí ako balzam na mnohé zranené srdcia. Boh nie je na nás nahnevaný, miluje nás, stvoril si nás. A my to potrebujeme počuť stále znova a znova. A uveriť tomu. A žiť to. Boh, ktorý „trestá“ milosrdenstvom. Akceptuje našu krehkosť, veď nás predsa takých stvoril.

Žijeme v časoch, kedy je mentalita sveta zameraná na výkon. Ak nepodávame dostatočný výkon, nedostáva sa nám uznania, sme sklamaní, frustrovaní. Ak sme nevýkonní, sme pre spoločnosť neužitoční a zbytoční. U Boha sa toho však báť nemusíme. Naše zlyhania ho nezaskočia. Spása, ktorá je darom milosti a nie odmenou za skutky. Mnohí to vieme, veríme tomu, avšak najdôležitejšie je aplikovať to do svojho života a žiť to.

<Kúpiť knihu Boh sa na teba nehnevá>

Autorka recenzie: Zuzana Vandáková

Bibliografický popis: MEYER, J. 2015. Boh sa na teba nehnevá [God’s not mad at you], Bratislava : Slovo života, 223 s., brožovaná, ISBN 978-80-89165-46-9.

5 Užívateľ (2 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre