Blíži sa sviatok svätého Jozefa

A je to tu – marec. Pomaličky sa otepľuje a vo vzduchu začína byť cítiť jar. 19. marca slávime sviatok svätého Jozefa. Keďže svätý Jozef si zaslúži zvláštnu úctu (veď kto iný dostal privilégium stať sa hlavou Svätej rodiny), radi by sme vám pomohli s výberom kníh a modlitieb k tomuto svätcovi.

Pripravte sa na sviatok tohto spravodlivého muža skutkov, patróna manželov a otcov rodín, robotníkov, remeselníkov, tesárov, vychovávateľov, právnikov i umierajúcich. Svätec, ktorý je veľkým pomocníkom v zúfalých i ťažkých situáciách, v pokušeniach, pre ľudí bez domova a zvlášť pre tých, ktorí umierajú. Čo vy na to? Oplatí sa mať takého orodovníka?

Modlitby k svätému Jozefovi

V knižke s názvom Tebe sa zverujeme, svätý Jozef! nájdete výber rôznych modlitieb a pobožností k svätému Jozefovi. Spolu s ňou sa môžete modliť k svätému Jozefovi ako k patrónovi Katolíckej cirkvi, opore rodín, vzoru pracujúcich, pomocníkovi v ťažkostiach a skúškach, duchovnému vodcovi, alebo si ho môžete jednoducho uctiť, chváliť ho či prežiť s ním svätú omšu.

Obľúbenou je aj Novéna k svätému Jozefovi, ktorú sa môžeme modliť celý rok za rodiny. Prosme svätého Jozefa za naše manželstvá a rodiny i za zachovanie rodiny pre budúce generácie. Obzvlášť v týchto časoch,  keď sa rozvod stal normálnou súčasťou života a myšlienky gender ideológie sa na nás valia z každej strany, žiť v harmonickej rodine sa stáva doslova privilégiom.

Ďalším vhodným čítaním je brožúrka Krátke úvahy na počesť svätého Jozefa. Ide o sedemdňovú pobožnosť ku cti svätého Jozefa, ktorá nám približuje jeho život, ako aj kríže, ktoré svätý Jozef niesol. Aj v našich životoch sa často objavujú kríže. Prosme svätého Jozefa, aby nám pomáhal prijať a zvládať naše kríže s takou pokorou a dôverou Bohu, ako ich niesol on.

Tebe sa zverujeme, svätý Jozef! Novéna k svätému Jozefovi Krátke úvahy na počesť svätého Jozefa

Mesačné pobožnosti k svätému Jozefovi

Pomocou krásne ilustrovanej knihy Mesiac svätého Jozefa si môžeme vykonať 31-dňovú pobožnosť. V denných zamysleniach sa zahĺbime do života a smrti sv. Jozefa, spoznáme jeho čnosti a vyprosenú pomoc. V knihe nechýbajú litániemodlitby a piesne určené pre súkromnú pobožnosť.

Inú 31-dňovú pobožnosť si môžete vykonať s pomocou knihy 31 dní so svätým Jozefom, v ktorej nájdete modlitby k svätému Jozefovi na každý deň.

Prvý komplexný 33-dňový program zasvätenia sa k svätému Jozefovi nájdete v rovnomennej cirkevne schválenej knihe Zasvätenie sa svätému Jozefovi od otca Donalda Callowaya. Táto kniha obsahuje všetko, čo potrebujeme, aby sme svoju lásku a úctu k sv. Jozefovi pozdvihli na dosiaľ nepoznanú úroveň.

Mesiac svätého Jozefa 31 dní so svätým Jozefom Zasvätenie sa svätému Jozefovi

Knihy o živote svätého Jozefa

Pre tých, ktorí radi čítajú biblické romány, máme v ponuke výborné knihy o svätom Jozefovi Otcov tieň alebo Svätý Jozef. Tieto romány sú voľným spracovaním a prerozprávaním Jozefovho života. Zachytávajú aj ťažkosti Jozefovho života i napätú atmosféru vtedajšej doby.

A máme tu aj rozsiahle dielo od mystičky Márie Valtorty, ktorá v prvom dieli Evanjelium, ako mi bolo odhalené 1 zčasti zachytáva práve aj život svätého Jozefa. Kniha vykresľuje Jozefove vnútro, predkladá radosti a drámy s pocitom skutočného účastníka udalostí, informuje o zvykoch, obradoch a kultúre vtedajších časov.

Otcov tieň Svätý Jozef Evanjelium, ako mi bolo odhalené 1

Želáme krásny začiatok jari aj so svätým Jozefom!

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre