Blíži sa sviatok sv. Jána Pavla II. (22.10.) – svätca, ktorý si poradí so všetkým

Novéna k svätému Jánovi Pavlovi II. (recenzia)

Milujem novény. A myslím, že nikoho neprekvapí, ak poviem, že Ján Pavol II. je jeden z mojich obľúbených svätých. Kto by nemal rád tohto veľkého človeka? Kombinácia novény a svätého pápeža je pre mňa osobne dostatočným dôvodom na to, aby som slávila predčasné Vianoce. Vydavateľstvo Zachej.sk ma preto neskutočne potešilo, keď sa rozhodlo vydať Novénu k svätému Jánovi Pavlovi II. Prečo by ste však mali toto útle dielo zobrať do svojich rúk i vy?

Svet potrebuje lásku. Nadišiel čas, aby Kristovo posolstvo prišlo ku každému človeku. Nadišiel čas, aby sa radostná zvesť o Božom milosrdenstve vliala do ľudských sŕdc a stala sa ohniskom novej civilizácie – civilizácie lásky (str. 7).

Po prvé – Ján Pavol II. je svätcom, ktorého možno volať v každom čase. Radosti či starosti, financie a choroby, duchovné problémy i fyzické bolesti – “náš” pápež si poradí so všetkým. Množstvo modlitieb, ktoré boli na jeho príhovor vyslyšané, ma nenecháva na pochybách – svätec si poradí s akýmkoľvek – aj tým zdanlivo najbeznádejnejším – prípadom.

Učte sa od Krista pravej láske: je to láska náročná, nehľadá sebecký pôžitok, ale je otvorená pre sebadarovanie. S takouto vnútornou dispozíciou budete schopní vytvoriť rodiny, ktoré budú opravdivými svätyňami lásky (str. 32).

Po druhé – novéna je vhodná skutočne pre každého. Na svoje si tak prídu mladší i starší. Nemusíte sa báť vyskúšať ju aj v prípade, ak na novény nie ste zvyknutí. Texty na každý deň nie sú dlhé, a tak vám zaberú len toľko času, koľko im budete chcieť venovať. Rozjímavé typy v nich nájdu dostatok podnetov na celý deň; uponáhľaní ľudia sa zas potešia výstižným myšlienkam.

Pochopil som, že musím priviesť Kristovu Cirkev do tretieho tisícročia modlitbou, rôznymi iniciatívami, ale videl som, že to nestačí. Bolo potrebné viesť ju utrpením (str. 38).

Po tretie – publikácia je prekrásne graficky spracovaná. A k tomu už skutočne niet čo dodať 🙂 Som si istá, že je ideálnym darčekom pre každého kresťana, ktorý sa snaží prežívať svoju vieru naplno. Nechajte sa ňou obohatiť i vy. Neoľutujete.

Novéna k svätému Jánovi Pavlovi II.

Autorka recenzie: Martina Bednáriková

Bibliografický popis: MAJDA, M. 2019. Novéna k svätému Jánovi Pavlovi II., Košice : Zachej.sk, 56 s., brožovaná väzba (mäkká), ISBN 978-80-8211-124-1.

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre