Bestseller na Zachej.sk: 365 dní s Pátrom Piom

Strávte celý rok s radami svätca z Pietrelciny

Pre svet by bolo ľahšie prežiť bez slnka než bez svätej omše.
svätý Páter Pio

Obdivuhodný život Pátra Pia udivuje a priťahuje pozornosť aj po vyše 50 rokoch od smrti tohto veľkého svätca z talianskeho mestečka Pietrelcina. Páter Pio žil v každom okamihu Božiu prítomnosť, veď jeho meno Pio znamená nábožný, zbožný. Celý život tohto svätého muža bol poznačený utrpením a popretkávaný Božími zásahmi.

Ako duchovný otec sprostredkúval Páter Pio všetkým svojim duchovným deťom vieru a život v pravde. Jeho rady však po jeho smrti nezapadli prachom a sú aktuálne aj dnes, aj po desaťročiach. Nástojčivo nás približujú k Božiemu trónu milosti a pravdy. Stačí si ich len vziať k srdcu a nasledovať ich.

Kniha 365 dní s Pátrom Piom od kapucína Gianluigiho Pasquale obsahuje výber najpôsobivejších úryvkov z listov svätého Pátra Pia. Kniha je pozvaním k bohato prestretému stolu múdrosti, z ktorého sa môžeme posilniť slovami útechy a povzbudenia. Obsahuje zamyslenia na každý deň roka – s rozsahom od 1. januára do 31. decembra. Knižka je univerzálna a možno ju čítať ktorýkoľvek rok.

V knihe 365 dní s Pátrom Piom nájdete:
  • 365 zamyslení na každý deň roka
  • úryvky z listov Pátra Pia adresovaných duchovným synom a dcéram
  • múdrosť jedného z najväčších svätcov všetkých čias
  • a ešte oveľa viac
Monika z nášho vydavateľstva o knihe povedala: „Pre blížiaci sa nový rok sme sa rozhodli pripraviť ďalšiu knihu zo série 365 dní. Dlho sme uvažovali nad hodnotnou a vhodnou témou, ktorá by bola motivujúca a mala silu malými krôčikmi za jeden rok povzniesť osobu v lepšieho človeka. Nakoniec sme za tohto motivátora a kouča zvolili dobre známu osobnosť – svätého Pátra Pia. Aj prostredníctvom listovej korešpondencie duchovne viedol mnoho ľudí. Bol duchovným otcom nielen ľuďom vo svojom okolí, ale neúnavne sa venoval aj pastorácii na diaľku. Vďaka tejto knihe sa teraz môžeme stať jeho duchovnými deťmi aj my a každý deň si prečítať list od tohto svätého muža, ktorý nasmeroval a priviedol na správnu cestu nespočetné množstvo ľudí. Najlepším príkladom a vzorom je svedectvo jeho vlastného života. Hoci sa túžil čím skôr dostať do večnej Božej prítomnosti, prijal svoje poslanie slúžiť ľuďom až do úplného vyčerpania. Prijmime slová tohto svätého kňaza, ktoré sa k nám teraz dostávajú, s rovnakou vážnosťou a pokorou, akoby sme každý deň otvárali obálku s listom od Pátra Pia, adresovaným práve nám.“

Knihu 365 dní s Pátrom Piom si môžete zakúpiť na Zachej.sk.

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre