Apríl bol super!

A je to tu. Apríl sa nám končí a musíme skonštatovať, že bol perfektný.

Našej kolegynke Dominike a jej manželovi sa narodilo krásne bábätko menom Tamarka. Rodičom srdečne gratulujeme a želáme veľa Božieho požehnania a radostí z tohto malého zázraku.

No aj naše vydavateľstvo bolo tento mesiac plodné a z jeho dielne vyšli  dva skvelé tituly:

Cesta do Compostely – nádherná plnofarebná kniha o putovaní po starobylej pútnickej ceste. Spoluautorom knihy je kňaz Ján Knapík, ktorého poznáte ako moderátora z televízie Lux. Sám túto púť absolvoval trikrát a táto kniha je skutočným unikátom o tejto téme.

Kniha je pre tých, ktorí v Compostele už boli. Tých, ktorí sa tam ísť chystajú. Tých, ktorí sa zaujímajú o dejiny. Tých, ktorí skúmajú človeka a jeho skúsenosť putovania z psychologického či náboženského pohľadu. Tých, ktorú chcú poznávať Boha, seba i človeka.

Nebojte sa sexu  od populárneho poľského kapucína Ksawery Knotza, ktorý  sa venuje najmä pastorácii manželských párov a patrí k úzkej skupine katolíckych kňazov, ktorí otvorene hovoria o sexualite. Veľa katolíkov si myslí, že v posteli sa musia správať ako v kostole, čiže vážne. Majú sa zriecť smiechu a frivolnosti. Otec Ksawery Knotz, ktorý už niekoľko rokov šíri učenie o kráse pohlavného styku, hovorí niečo úplne iné: povzbudzuje manželov, aby si rozprávali o svojich túžbach a plnili vzájomné očakávania. Použijúc slová svätého Augustína, môžeme povedať: „Miluj a rob, čo chceš!“

No a z dielní iných vydavateľstiev nás tento mesiac zaujali tieto tituly:

O zármutku – túto knihu napísal C.S. Lewis po smrti svojej manželky. Kniha je výpoveďou o tom ako sa jeden muž statočne postavil tvárou v tvár svojej úzkosti. C.S.Lewis opisuje mučivé nočné chvíle v osamelosti, hľadá odpovede na otázky o zmysle života, smrti a viere, ovplyvnené stratou blízkej osoby.

Ďalšou knihou, ktorá nás dostala svojou témou bola Rehoľné a mníšske rúcha na Slovensku.  V knihe objavíte okrem známych rehoľných rádov, aj tie neznámejšie. Ich spoznávanie pomocou perfektnej fotografickej dokumentácii a základných informácii o každej reholi alebo ráde budú pre Vás isto zážitkom.

Výchova detí je veľmi obľúbenou knižnou témou. Tento mesiac sa na pultoch objavila novinka od známych autorov Garyho Chapmana a Shannon Wardenovej: To keby sme vedeli predtým, než sme mali deti… Ich  túžbou je podeliť sa s vlastnými skúsenosťami, rovnako ako aj so skúsenosťami, ktoré nadobudli v priebehu rokov pri našej poradenskej činnosti so stovkami rodičov.

Nuž a z radov detských kníh, ktoré tento mesiac vyšli, by sme spomenuli:

Záhady mravčeka Filipa  – sú určené pre deti, ktoré sa pripravujú na prvé sväté prijímanie.

Nasledujem JežišaStephen Elkins sa zameriava na Ježišove dobré vlastnosti, ktoré interpretuje v známych evanjeliových príbehoch.

Pre trošku staršie deti je tu zaujímavé spracovanie Nového zákona v podobe japonského komiksu – Manga Mesiáš.

Do tohto sumára sa nám samozrejme nevošli všetky novinky, preto Vám odporúčame nahliadnuť na našu stránku s novinkami.

Pekné čítanie a tešíme sa na ďalší mesiac!

A.P.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre