Joyce Meyer: Ako zvládať svoje emócie (recenzia)

Ako zvládať svoje emócie

Spisovateľka Joyce Meyer patrí k celosvetovo uznávaným kresťanským autorom. Napísala vyše osemdesiat kníh a brožúr, z ktorých mnohé sa stali bestsellermi. Veľmi populárne sú však aj jej rozhlasové a televízne vysielanie Enjoying Everyday Life. S manželom Davom majú štyri dospelé deti a žijú v St. Louis v štáte Missouri.

Priznám sa, že knihu Ako zvládať svoje emócie som si prečítala až dvakrát. Prvýkrát to bolo pred dvomi rokmi počas dovolenky a veľmi ma zaujala. Prečítala som ju takpovediac, na jeden dúšok. Pomohla mi lepšie spoznať moju osobnosť a tiež pochopiť prežívanie v rôznych životných situáciach. No potom som ju odložila do poličky a zabudla na všetky skvelé rady autorky Joyce. Po čase som ju ale opäť vytiahla spomedzi množstva iných kníh a znova som sa do nej zahryzla.

Joyce Meyer patrí medzi moje obľúbené autorky, pretože jej knihy a krátke príbehy v nich sú veselé, živé a reálne. Hlavným zámerom knihy je poukázať na to, že hoci pocity bývajú veľmi silné, nemusíme im dovoliť ovládať svoje životy. „Ak ti pocity, diktujú aký budeš mať deň, dal si im príliš veľa priestoru.” (s. 8)

Kniha sa skladá z dvoch častí. V prvej sa venuje štyrom osobnostným typom a ich vplyvu na celkový životný postoj a tiež tomu, ako ovplyvňujú naše prežívanie a správanie, tajomstvá a sklamania. V druhej časti sa zaoberá emóciami, ktoré nám spôsobujú najväčšie problémy.

Mnohým čitateľom je známy smutný príbeh autorkinho detstva. V knihe sa na niekoľkých miestach vracia aj k svojim negatívnym zážitkom a opisuje, ako sa s nimi vyrovnávala. Veselo však vykresľuje svojho manžela a deti, zvlášť rozmanitosť ich pováh a správanie sa. Kniha je popretkávaná skutočnými príbehmi ľudí z jej okruhu a tiež tými, s ktorými sa Joyce stretla počas svojho aktívneho poradenského pôsobenia. Na každej strane v knihe, tiež zaujme žalm, alebo citát z Biblie, súvisiaci s rozoberanou témou. Autorka čitateľom popisuje a vysvetľuje emócie z pohľadu psychológie a z hľadiska Biblie. Čo ma však najviac teší, Joyce nielen opisuje a teoretizuje, ale hlavne radí, ako sa popasovať so svojimi emóciami a správaním tak, aby sa zmena prejavila aj navonok.

Táto kniha je pre mňa nepochybne určitým návodom na správanie sa, a to nielen k sebe ale aj k svojmu okoliu. Vrelo doporučujem všetkým, ktorí ľahko podliehajú úzkosti, hnevu a vášniam.

<Kúpiť knihu Ako zvládať svoje emócie>

Autor recenzie: Ria Ratajová

Bibliografický popis: MEYER, J. 2012. Ako zvládať svoje emócie [Living Beyond Your Feelings], Bratislava : Slovo života international, 185 s., brožovaná, ISBN: 978-80-89165-34-6.

 

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre