Ako vtiahnuť deti do veľkonočného tajomstva?

Veľkonočné tajomstvo je podstatou kresťanstva. Ale ako ho predložiť deťom, aby pre nich Veľká noc nebola len o tom, koľko dostanem čokoládových vajíčok či zajačikov od babky? Alebo len sviatkom jari ako to často prezentujú v televízií  či v školských zariadeniach?

Vieme, že mnoho rodičov má túto túžbu, aby deti spoznali podstatu tohto najväčšieho kresťanského sviatku. Preto sme pre vás pripravili zopár tipov ako jednoduchým a zároveň pútavým spôsobom oboznámiť deti s týmto nádherným tajomstvom Veľkej noci.

Komiks – Veľkonočný príbeh – krásne spracovaný príbeh pomocou komiksových obrázkov a jednoduchých textov. Popri čítaní sa môžu deti zabaviť v bludiskách, precvičiť si pamäť, vyfarbiť maľovanky, nájsť skryté obrázky a otestovať si svoju pozornosť v daných úlohách. Odporúčame pre 5 až 9 ročné deti.

Anselm Grün je známy benediktínsky mních, ktorý napísal už niekoľko bestsellerov pre dospelých, ale poznáme od neho aj zopár skvelých titulov pre deti. Jedným z nich je aj Veľkonočný príbeh, ktorý bude určite výbornou pomôckou pre rodičov. S týmto plnofarebným zošitom môžete prežiť vzácne chvíle so svojimi deťmi počas celej Veľkej noci. Kniha je vhodná pre 6 až 10 ročné deti.

Pre tie najhravejšie tú máme titul Veľká nocďalšia plnofarebná publikácia s krásnymi ilustráciami vtiahne najmenších čitateľov do veľkonočného príbehu. Každá udalosť od Ježišovho vstupu do Jeruzalema, cez Poslednú večeru, krížovú cestu, ukrižovanie až po zmŕtvychvstanie je v krátkosti voľne prerozprávaná. Deti pri nej však nájdu rozličné dobrodružné úlohy v podobe doplňovačiek, omaľovaniek, hádaniek či rébusov a tak sa nenútene a hravo zoznamujú s Bibliou. Vhodné pre deti od 6 do 9 rokov.

V sérii Moja malá knihovníčka sa nachádza aj titul Veľká noc  – milá knižočka vhodná pre deti už od 3 rokov. Opäť krásne ilustrácie, jednoduché textíky a maličký formát. Akurát do rúčky.  Deti si ju určite veľmi obľúbia a radi zoberú vo veľkonočnom období aj do kostolíka.

Prvá Veľká noc  je kniha menšieho formátu, ale v tvrdej väzbe. Jednoduchosť príbehu a krásne kresby ju tiež predurčujú pre tých najmenších. Veľkosť písma je vhodná aj pre prváčikov, ktorí sa budú tešiť, že zvládli sami prečítať celú knižočku a ešte s tým najkrajším posolstvom Veľkej noci. Pre deti od 3 do 7 rokov.

Ak máte dieťa, ktoré rado používa nožnice, tak existuje ako doplnok aj jednoduchá vystrihovačka s témou Veľkej noci  Tri dni s Ježišom.

Želáme vám krásne odhaľovanie TAJOMSTVA VEĽKEJ NOCI!

A.P.

5 Užívateľ (3 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre