ADVENT: Láska, ktorá prvá milovala

Dnes ráno ma prebudil sneh. Jeho vôňa. Zvláštnym spôsobom ma prebudila a pri pohľade na zasnežený dvor som vedela, že dnes bude krásny deň. Zvláštne ako sa také drobnosti vedia dotknúť srdca. Prvý december bez snehu, nie je prvý december. Aspoň nie pre mňa. A Pán Boh to vie. A tak mi ten sneh na prvý december dal.

wallup.net

Cítila som sa ako malé dieťa, čo prvýkrát uvidelo vianočné svetielka. Nechcem preháňať, ale vzrušenie v mojom brušku bolo celkom reálne. A niečo som si uvedomila. Niečo pre môj život veľmi veľké. A oslobodzujúce.

Občas sa tak strašne snažíme. Snažíme sa zaslúžiť si Božiu lásku a priazeň. Chceme o ňom veľa vedieť a veľa pre neho robiť. Chceli by sme prečítať všetky kresťanské knižky, počuť všetky kresťanské prednášky vo viere a nádeji, že nás to pritiahne bližšie k Jeho srdcu. Chodíme na každé kresťanské stretko v meste, pozeráme všetky kresťanské filmy a počúvame najlepšiu a najvychytenejšiu kresťanskú hudbu. A dúfame, že to z nás spraví dobrých kresťanov, že vďaka tomu si „zaslúžime“ Jeho prítomnosť viac… Snažíme sa a pracujeme, a podávame výkony…. až zabudneme na drobné maličkosti. Tie drobnosti, ktorými nás Pán Boh každý deň zahŕňa. Len preto, že chce. Že ho teší, tešiť nás. Že on je prvý, ktorý chce poznať naše srdce a byť s nami. Nie sme to my, ktorí musíme prejsť celú cestu medzi nami až kým budeme môcť padnúť do Jeho objatia. On je ten, ktorý k nám už dávno prišiel. A nám stačí jeden krok. Pozrieť sa naňho. Nadýchnuť sa jeho lásky, ktorá všetko mení a všetko premieňa.

Vločky snehu. Vôňa čerstvo napečených praclíkov vychádzajúca z pekárne. Darček k nákupu. Vydarená večera. Pizza s ananásom. Svietiaci Betlehem. Huňatý sveter od starkej…. drobné veci, ktorými (ak mu dovolíme) nám Pán Boh pripomína, ako nesmierne nás miluje.

Dnes som si uvedomila, že presne o tom je advent. O Láske, ktorá sa túži dávať. O Láske, ktorá je ochotná ísť za hranice komfortu, za hranice uveriteľného a prijateľného, aby mohla byť s nami. O Láske, ktorá nedbá byť poníženou a stratiť svoju dôstojnosť, len aby nám – tebe, mne, ukázala, že sme toho hodní. Že sme jej hodní. Že sme hodní každého jeho skutku.

Advent je krásna príležitosť stretnúť Lásku. Nie podmienene a vynútene našim výkonom, ale… jednoducho otvoriť dvere a objať Krista, ktorý pred nimi už predsa dávno stojí.

Vrátiť sa k prvej láske. Je fajn, veľa vedieť – túžba po Jeho prítomnosti nás vedie k tomu, aby sme ho stále viac spoznávali, no On je Láska, ktorá milovala prvá. A miluje. Bezpodmienečne.

Tu je kniha, ktorá vás v prežívaní adventu určite potiahne na hlbinu.

e76288735c336a7a7063fc1328cf3d51

Knihu, spolu s ďalšími skvelými novinkami, si môžete kúpiť na Zachej.sk alebo v našej predajni na Hlavnej 40 v Košiciach. 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Recenzie Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý kto sa zanechá recenziu.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre