Modlitba za dobrých kňazov

Boh síce v každej dobe vzbudzuje povolanie ku kňazskému stavu, aby nechýbali potrební prostredníci, ktorí by dušiam udeľovali sviatostné milosti nevyhnutné k spáse, ale praje si, aby sme si aj sami vyprosovali nových kňazov a modlili sa za nich. Prinášame vám modlitbu z novej knihy Modlitby za kňazov, vďaka ktorej môžete pomôcť vyprosiť milosti kňazom na Slovensku i v zahraničí.

Read More

30-dňová novéna k Panne Márii

Prinášame vám text modlitby k úcte Panny Márie, ktorá sa modlí 30 po sebe nasledujúcich dní. Veríme, že jej odriekaním na príhovor Panny Márie získame milosti, o ktoré prosíme. Modlitba sa tiež odporúča počas 30 po sebe nasledujúcich piatkov.

Read More

Zachej.sk hľadá brigádnika/brigádničku do kancelárie v Košiciach

Ak radi čítate, píšete a túžite pracovať s kresťanskými knihami, čítajte ďalej! Pre kanceláriu Zachej.sk na Hlavnej ulici v Košiciach hľadáme brigádnika/brigádničku s termínom nástupu okamžite. Vašou úlohou by bolo pomôcť nám najmä so spracovaním a popisovaním kníh pre náš e-shop Zachej.sk. Stali by ste sa tak súčasťou nášho malého a milého tímu, ktorý počas mesiacov júl – december potrebuje posilu v podobe nového kolegu či kolegyne.

Read More

Svätý Josemaría Escrivá: Svätec každodenného života

Dňa 26. júna si pripomíname sviatok španielskeho svätca menom Josemaría Escrivá, ktorý je známy predovšetkým vďaka svojej spiritualite každodennosti. Podľa svätého Josemaríu sa svätým môže stať každý človek, a to práve prostredníctvom posväcovania sa uprostred bežných povinností. Spoznajte život tohto výnimočného muža a inšpirujte sa jeho príkladom.

Read More

Interview na Deň otcov s Donaldom Callowayom

V nedeľu 19. júna si pripomíname Deň otcov. Tento sviatok je v súčasnosti dôležitejší ako kedykoľvek predtým, pretože morálna štruktúra nášho národa sa neustále narúša, so stále väčším zmätkom o skutočnej povahe sexu, manželstva a rodiny. Dnes potrebujeme svätých mužov, najmä otcov. Uvedomujúc si potrebu duchovného otcovstva svätého Jozefa v týchto ťažkých časoch vám ponúkame rozhovor s otcom Donaldom Callowayom, autorom knihy Zasvätenie sa svätému Jozefovi.

Read More

Zjavenia Božského Srdca svätej Margite Márii Alacoque

Dňa 27. decembra 1673 sa svätej Margite Márii Alacoque, francúzskej rehoľníčke z rádu Navštívenia Panny Márie, zjavilo v oslňujúcom lesku Božské Srdce ovinuté tŕňmi a ozdobené krížom. Práve vtedy kľačala pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. Podľa jej vlastných slov bola sama naplnená nevýslovnou láskou…

Read More

Svätý Anton Paduánsky môže zmeniť váš život

Jedným z najznámejších svätcov sveta je svätý Anton Paduánsky, známy ako svätec pomáhajúci nájsť stratené veci. Netýka sa to len nejakých stratených dokumentov či iných materiálnych záležitostí, ale predovšetkým stratenej viery a stratenej lásky. O svätom Antonovi je známe, že bol horlivý v modlitbe a zbožnosti. Ponúkame Vám preto modlitby k tomuto výnimočnému františkánovi.

Read More