9 tipov na vianočný darček pre deti

Aj keď by sme vám (a buďme úprimní, aj sebe) chceli dopriať ešte o trochu viac času – na premýšľanie, vymýšľanie, dôsledné vyberanie a balenie vianočných darčekov, musíme vám oznámiť, že do dňa D nám ostáva už len presne 23 dní. A to je fakt málo. Teda, rozhodne je to tak akurát ak už máte pozháňané všetky balíčky pre mamku, babku, ocka, tetku, bratranca, strýka Vinca, deti, Aničku od susedov, tetu v samoobsluhe, čo pekne krája šunku, učiteľku v škôlke…. No ja napríklad ešte nemám zohnané nič a dobiedzajúci pocit úzkosti prekonávam len vďaka známej vete „JESUS IS THE REASON FOR THE SEASON“ (Ježiš je pravým zmyslom Vianoc). Je to pravda. Bez neho by to bolo len prázdne a nič neznamenajúce vymieňanie darčekov, ktoré by v sebe viac ako lásku a túžbu potešiť, nieslo pečať povinnosti a výkonu. A to nechceme. Ježiš je pravým zmyslom Vianoc.

Veľmi by sme chceli,  aby sme to tieto sviatky mohli spolu prežiť bez stresu, bez napätia a zmätku. Preto vám chceme pomôcť sériou blogov, v ktorých vám prinesieme niekoľko skutočne vynikajúcich knižných tipov, ktorými svojich blízkych rozhodne potešíte!

Dúfame, že vám naša ponuka kníh pomôže a že si z nej niečo vyberiete. Viac skvelých kníh pre deti nájdete môžete nájsť aj TU.

1.Príbehy zvieratiek z Biblie (Lois Rocková)

fb56f2307b111b66dc7176d4704c76f4

Jonáš a veľryba, Daniel v jame levov… Niektoré z najznámejších príbehov Biblie sú v tejto knižke podané svedkami, o ktorých pohľade je len zriedka počuť.

Osem obľúbených biblických príbehov prerozprávaných tak, ako ich videli zvieratká. Dej je vykreslený so srdečnou láskavosťou a vtipom… a s niektorými prekvapujúcimi pohľadmi.

2. Spievankovo 5 + Bonusy (CD) (Richard Čanaky, Mária Podhradská)

9975f64ea09f5b425d13769f14afbbcd

CD obsahuje všetky piesne z filmu Spievankovo 5, O povolaniach. Nádherné hudobné aranžmány hrá Slovenský symfonický orchester. Na svoje si prídu nielen deti ale aj dospelí.

Bonusy obsahujú doteraz nevydané piesne ako aj nové prevedenia známych hitov.

3. Večerné modlitby s objatím (Stephen Elkins)

2c3bf95fa1d5df23cc85bdd633447d02

Vrúcnym objatím dieťaťu vlastne poviete: ,,Ja ťa milujem, starám sa o teba a chcem pre teba to najväčšie dobro od Pána Boha.“ Toto sú večerné modlitby, ktoré končia objatím a môžu sa stať začiatkom prežitia celého života s modlitbami.

Večerné modlitby s objatím pomôžu vášmu dieťaťu spojiť tému modlitby s Bibliou, pochopiť, že Boh k nám hovorí cez modlitbu a cez svoje Slovo, naučiť sa, že modlitba je obojstranná my hovoríme k Bohu a Boh hovorí k nám, objaviť, že Biblia je hlavný zdroj, ktorý nás bezpečne prevedie cez naše životy, vidieť, že Boh je živý Boh, (že nie je len vymyslený) a je veľmi dôležitý, spoznať, že modlitba má byť naša prvá reakcia a nie je posledné útočisko.

4. Drakobijec – moja cesta (Juraj Hajkovský, Marek Damos)

a0c40cccb9cf8cc427b8549598ef17b3

Je príbehom Artúra, ktorý túži po skutočnom dobrodružstve. Objavuje, že ozajstným dobrodružstvom je stávať sa lepším a skutočným hrdinstvom je zostať dobrý. Na ceste týmto jeho každodenným bojom ho sprevádza jeho otec a neznámy Pútnik. Dobrými radami mu pomáhajú premôcť lákavé (ale zlé) ponuky, ktoré prichádzajú v podobe draka.

Artúr pochopí, že tento nikdy nekončiaci boj bude vyhrávať len vtedy, ak sa bude snažiť byť stále lepším. A stačí aj po malých krokoch.

5. Svätý Ignác z Loyoly (komiks) (Toni Matas)

c364eef2d01e3d728a376c57df4a37ad (1)

Ako sa stane mladý muž s túžbou byt slávnym rytierom Jedným z najväčších svätcov? Zraneného v boji a neskôr dokonca aj väzneného Ignáca z Loyoly viedol sám Boh, aby sa postupne stával jeho čoraz dôvernejším priateľom. Sprevádzaj svätého Ignáca na jeho ceste objavovania Božej vôle a pomoci iným na ich ceste k Bohu.

6. Svätý František (Anselm Grun)

1f599408c16f9e7e8ad1d57a6883ab19 (1)

Kto vlastne bol jeden z najznámejších svätých – František z Assisi? Anselm Grün rozpráva napínavý príbeh jeho života: o mladíckej rozmarnosti, o tom, ako sa neskôr rozhodol vzdať bohatstva a viesť jednoduchý život, ako sa zhováral s vtákmi, ako skrotil vlka v Gubbiu alebo skomponoval známy Chválospev stvorenia. Rozprávanie dopĺňajú jemné ilustrácie Giuliana Ferriho.

7. Putovanie troch kráľov (Beatrice Masiniová)

83c58ee2a8227f8f846f3a1c985b5063

Beatrice Masini (jedna z najznámejších talianskych detských spisovateliek) napísala 24 vianočných príbehov plných fantázie a vložila ich do knihy Putovanie troch kráľov.

Začínajú 1. decembra a plynule pokračujú až nastane ten vytúžený deň 24. december – Štedrý deň.

Hlavnými hrdinami príbehov sú traja králi, ktorí si pomýlili kométu a vydali sa na dlhú cestu plní nádeje a očakávania. Na ceste s nimi narazíte na mnoho známych osôb ako je Mária a Jozef alebo pastieri. Keď konečne dorazia na miesto a zaklopú na dvere, je práve 24. december.

8. Rytierske rozprávky (Zuzana Brossmannová)

50f9292ee9424b88261207119994bb34

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna knižka, ktorá chcela byť napísaná. K nej sa pomaličky, potichučky pridávali obrázky, ktoré túžili byť nakreslené. A tak sa spojili do rozprávok. Sú to rozprávky pravé rytierske, no nielen o rytieroch. Rozprávky dobrodružné, no nielen pre chlapcov. Rozprávky veselé, ale nie ľahkovážne. Rozprávky, v ktorých víťazí nielen dobro nad zlom, ale aj dobré vlastnosti nad tými zlými. Rozprávky o odvahe, statočnosti a vytrvalosti.

9. Mimi a Líza (Katarína Kerekesová Katarína Moláková Alexandra Salmela)

0caa899e7a6bc9e8a28169b6d1457a09

edna má oči stále zatvorené a druhá ich má dokorán. Každá pozerá, ale spolu vidia. „V mojom meste sú všelijaké domy. Tehlové, kamenné, betónové. Niektoré sú hladké, iné majú zasa hrboľaté steny. Sú vysoké. Viem to, pretože vtáčiky, čo čvirikajú na strechách, počujem dosť slabo.“ Takto hovorí Mimi, ktorá žije vo svete za zavretými očami.

No jej svet vôbec nie je nudný a čiernobiely. Spolu s neposednou Lízou spoznávajú susedov a prežívajú dobrodružstvá, kde zrak zrazu nie je taký dôležitý.

 

 

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre