NOVINKA: Spoznajte moc modlitby ženy

Istý múdry muž povedal: „Keď sa ženské srdce modlí, svet sa stáva milším a krajším miestom. Nikdy nepodceňujme silu modlitby ženy!“ Tento chlapík si bol zároveň vedomý toho, že ak by ho nesprevádzali modlitby niekoľkých žien, jeho život by dnes vyzeral úplne inak – predtým bol stratený, no našiel sa. Ale našiel by sa bez ich vytrvalej modlitby?

Keď sa žena modlí

Inokedy mi jeden kňaz povedal, že mnohé veci sa v našom živote nenaplnia len preto, že sa za ne nemodlíme. Boh ich má pre nás pripravené, no neprosíme o ne a tak sa sami oberáme o všetko to dobro a požehnanie, ktoré by mohlo skrze ne prísť. Je to veľké tajomstvo, prečo je to takto, no nie je našou úlohou nad tým filozofovať.

Našou úlohou je kľaknúť na kolená a bojovať za tie veci, ktoré chceme, aby sa zmenili. Aby sa naplnili. Doslova si uchmatnúť celé priehrštia milostí a to nielen pre seba, ale aj pre našich drahých.

A práve v tomto je kniha Keď sa žena modlí výborným povzbudením. Je iná v tom, že nemá len jednu autorku, ale hneď jedenásť. A tak môžeme spoznávať odtienky modlitby skrze príbehy jedenástich žien, pričom ani jeden z nich nie je rovnaký. Aj to vypovedá o tom, že Boh s nami jedná originálne. Je ako ten najlepší krajčír, ktorý vie ušiť šaty na mieru – ako uliate presne na našu postavu a tak, že sa v nich cítime jednoducho skvele.

Keď sa žena modlí

Ušite si na mieru aj svoj modlitebný život. Spoznajte, za čo vám horí srdce! Miesto, na ktorom ste, nie je omyl, ani náhoda. Boh vás chce mať práve tu a práve teraz. Majte odvahu nielen sa Ho pýtať, ale aj počúvať. Boh počúva naše modlitby. To je istota, ktorú nám nikto nevezme. A ak je niekto ochotný počúvať, potom je minimálne slušné k Nemu hovoriť, čo myslíte? Avšak osobná modlitba ďaleko prekračuje rámec len akejsi  slušnosti, či splnenia si povinnosti. Jej dosah je nepredstaviteľný, zasahujúci všetkých a všetko naokolo. A tak ako bytostne chýba, ak jej niet; tak sa dejú úžasné veci, pokiaľ na nej stojí život viery. Skúste a presvedčte sa!

Keď sa žena modlí

Zuzana Ring,

Vydavateľstvo Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre