3 filmy, ktoré by ste si tieto Vianoce nemali nechať ujsť

Asi nik z nás si už Vianoce bez klasiky „Tři oříšky pro Popelku“ nevie ani predstaviť. Popri rozprávkach a komédiách by ste si však tieto Vianoce mali urobiť čas aj na filmy s pridanou hodnotou, ktoré vám pripomenú skutočnú podstatu Vianoc. Prinášame vám tipy hneď na tri takéto snímky. Veríme, že vám spríjemnia chvíle s najbližšími.

 

Mária z Nazaretu

(Maria di Nazaret, 2012)

Nádherný film taliansko-nemecko-španielskej koprodukcie zachytáva Máriin život od zásnub s Jozefom až po Ježišovu smrť na kríži. Dej je verný Biblii a okrem niekoľkých drsných scén (vraždenie neviniatok v Betleheme, bičovanie a ukrižovanie Ježiša) je vhodný aj pre deti. Vyhraďte si naň dostatok času, pretože celý trvá viac než 3 hodiny. Jeho sledovanie však určite neoľutujete. Pred niekoľkými rokmi ho v dvoch častiach so slovenským dabingom odvysielala aj RTVS. Oficiálny trailer nájdete tu.

Príbeh narodenia

(The Nativity Story, 2006)

Americký dramatický film, ktorý mal ako prvý film na svete premiéru vo Vatikáne, by tiež nemal uniknúť vašej pozornosti. Dej zachytáva udalosti z Písma od zvestovania Márii až po únik Svätej rodiny do Egypta. Vo filme je realisticky zachytené putovanie Jozefa a Márie do Betlehema, ako aj ťažké podmienky, v akých Židia v tej dobe žili. Okrem niekoľkých násilných scén (vraždenie neviniatok v Betleheme a ukradnutie dievčaťa rímskym vojakom), zmene niektorých drobností a scény, v ktorej si Mária nechá čítať z ruky, ide o vydarenú snímku. Oficiálny trailer nájdete tu.

Vianočný špeciál The Chosen

(The Chosen Special Christmas Episode, 2019)

Najnovší hit z dielne Američanov s názvom The Chosen (v preklade „Vyvolení“) má potenciál stať sa vôbec najobľúbenejšou snímkou o Ježišovi. Ide o prvý seriál o Ježišovi s viacerými sériami, ktorý bol navyše vytvorený mimo Hollywoodu. Jeho natáčanie pritom podporili bežní ľudia ako ja či vy v crowdfundingovej kampani, v ktorej sa vyzbieralo takmer 9 miliónov dolárov. Vďaka tomu je The Chosen dostupný úplne zadarmo pre všetkých. Seriál zachytáva životy obyčajných ľudí, ktorých si Ježiš vyvolil (odtiaľ pochádza aj názov „Vyvolení“), medzi inými aj Máriu Magdalénu, mýtnika Matúša a mnohých, mnohých iných, ktorých príbehy poznáme z Biblie.

Vianočný špeciál, ktorý pochopíte, aj keď vôbec neviete po anglicky, zachytáva príbeh pastierov, ktorým bolo zvestované Ježiškovo narodenie. Má 25 minút a môžete si ho pozrieť zadarmo tu. Celý seriál The Chosen je dostupný úplne zadarmo a jeho prvú sériu si môžete pozrieť tu.

Bonus: Krátky film Dieťa Ježiš

(The Christ Child, 2019)

A na záver ešte jeden krátky film, ktorý v 17 minútach zachytáva najdôležitejšie udalosti Ježišovho narodenia. Snímka s názvom Dieťa Ježiš je dostupná zadarmo a som si istá, že vás chytí za srdce. Môžete si ju pozrieť tu.

Prajeme príjemné filmové chvíle!

Martina Bednáriková, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre