11 e-knižných tipov na koncoročné a novoročné čítanie

Stihli ste už prečítať knihy, ktoré ste si našli pod vianočným stromčekom? Alebo máte chuť začítať sa do niektorej knižnej novinky, no nechcete čakať na kuriéra? V tom prípade prichádza rýchla pomoc: „siahnite“ po e-knihe! V našom online kníhkupectve Zachej.sk nájdete stovky elektronických kníh, stačí si vybrať a e-knihu máte takmer okamžite k dispozícii na čítanie. Neviete si vybrať? Poradíme vám.

Ak hľadáte nenáročné, no povzbudivé čítanie na dlhé večery, zaujať vás môžu skutočné príbehy vypočutých modlitiebe-knihy: Boh počúva či päťdesiatosem skutočných svedectiev o tom, ako Boh po celom svete koná zázraky, ktoré nájdete v e-knihe: Je za tým Boh 2. Z podobného súdka je i e-kniha: 12 príbehov o hľadaní vnútorného pokoja.​

 
Boh počúva Je za tým Boh 2 12 príbehov o hľadaní
vnútorného pokoja

Životné osudy zachytáva nasledujúci výber e-kníh, no už sa nejedná o krátke príbehy, ale obšírnejšie osobné svedectvá.

Čerstvou novinkou je e-kniha: Asia Bibi: Konečne na slobode! prinášajúca príbeh obyčajnej ženy a matky, kresťanky odsúdenej v Pakistane na smrť. Asia Bibi je celosvetovým symbolom boja proti náboženskému extrémizmu. Iný príbeh vám rozpovie sestra Miriam, ktorá zanechala neviazaný život a našla pravé šťastie v Ježišovi Kristovi, v e-knihe: Milovaná taká, aká si.

Asia Bibi: Konečne na slobode! Milovaná taká, aká si

 

O tom, že Boh je naozaj dobrý a dobrý je aj jeho plán pre život každej ľudskej bytosti, vás utvrdí e-kniha: Meč Ducha. Nájdete v nej návod, ako sa s Božou pomocou a vlastným úsilím vymaniť zo života, ktorý pre vás nie je určený.Romantickú ženskú dušu by mohol osloviť ľúbostný príbeh Joy Davidmanovej a C.S. Lewisa, ktorý je obsahom historického románu, e-knihy: Ako som sa stala pani Lewisovou. Nemenej zaujímavý osud lekára Miklósa Nyiszliho, pracujúceho v Osvienčime po boku sadistického doktora Mengeleho, si prečítate v e-knihe: Bol som Mengeleho asistentom.

 
Meč Ducha Ako som sa stala
pani Lewisovou
Bol som Mengeleho asistentom

Na záver by sme vám chceli vrelo odporučiť tri e-knihy s modlitbami. Pomocou nich môžete úspešne odštartovať a prežiť celý nový rok, ktorý už netrpezlivo klope na dvere.

Prvou je e-kniha: Novéna k Márii, Matke dobrej rady. Titul Matka dobrej rady napovedá o úlohe Božej Matky ako prostredníčky, a to zvlášť v ťažkých životných situáciách či už v duchovnom alebo bežnom živote. A kto by už nechcel mať Pannu Máriu za neustálu pomocníčku a ochrankyňu?

Druhým tipom je e-kniha: 7 bolestí a 7 radostí svätého Jozefa. Ide o celoročnú pobožnosť pozostávajúcu z modlitieb na každý deň po dobu jedného roka: je potrebné meditovať nad 7 tajomstavmi, bolesťami a radosťami svätého Jozefa, ktoré prežil počas pozemského života, a pomodliť sa ďalšie príslušné modlitby.

Posledným tipom je e-kniha: 365 dní s Božím milosrdenstvom. Obsahuje nenáročné čítanie na každý deň: krátky úryvok z Denníčka svätej Faustíny, úvahu nad týmto textom a záverečnú modlitbu. Využite príležitosť a každý deň absolvujte jednu lekciu a prežite chvíle ticha s Bohom.

 
Novéna k Márii, Matke dobrej rady 7 bolestí a 7 radostí svätého Jozefa 365 dní s Božím milosrdenstvom

Veríme, že vás naše odporúčania zaujali a prajeme vám príjemné chvíle pri čítaní!

Jana Gregorovičová, Zachej.sk

0 Užívateľ (0 Hlasy)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre