10 knižných tipov na čítanie a modlitby počas Veľkého týždňa

Vstúpili sme do Veľkého týždňa a možno sa pýtate, ako prežiť Veľký týždeň a Veľkonočné trojdnie? Odporúčame vám preto niekoľko titulov, vďaka ktorým môžete hlbšie prežiť Pôst a Veľkú noc v rodine:

E-kniha: Veľký týždeň a Veľkonočné trojdnie

E-kniha je užitočnou príručkou, ktorá objasňuje slávenie každého dňa Veľkého týždňa. Obrady podľa obnovenej liturgie obsahujú vysvetlivky a komentáre s pastoračným zameraním. Ak si chcete ozrejmiť význam a priebeh najväčších kresťanských sviatkov v roku, „siahnite“ po tejto e-knihe!

Pôst a Veľká noc v rodine

Kniha Richarda a Marty Vašečkovcov ponúka námety na rodinné prežívanie obdobia od Popolcovej stredy až do nedele Zoslania Ducha Svätého, jej jadrom je však slávenie Veľkonočného trojdnia. Obsahuje svedectvá, praktické tipy k jednotlivým dňom, krátke katechézy pre deti a návrhy komentárov k Veľkonočnému trojdniu.

7 tajomstiev Eucharistie

Eucharistia, Boh pod spôsobom chleba a vína, je večným tajomstvom a najväčším darom pre ľudstvo. Číslo 7 v názve knihy je skôr symbolické a autor si 7 tajomstiev zvolil ako najlepšie východiská pre ďalšie objavovanie právd o Eucharistii. Veľmi podnetnou časťou knihy je kapitola o duchovnom prijímaní, ktoré rozširuje účinky prijímania sviatostného.

Zázrak svätej omše

Svätá omša je bežnou súčasťou kresťanského života. Mnohokrát ju však vnímame stereotypne a prežívame povrchne. Táto publikácia poskytuje nový, nevšedný pohľad na slávenie svätej omše. Ako píše autor, svätá omša má nekonečne väčšiu hodnotu ako akákoľvek iná modlitba alebo dobrý skutok. Má dokonca väčšiu hodnotu ako všetky skutky, ktoré vykonali svätí, lebo ju prináša sám Boží Syn a zároveň On sám sa pri svätej omši obetuje. Jednotlivé kapitoly pomáhajú čitateľovi hlbšie pochopiť pôvod a význam tejto najsvätejšej obety.

Svätá hodinka s Gemmou Galgani

Ježišova najväčšia obeta za celé ľudstvo sa začala smrteľnou úzkosťou v Getsemanskej záhrade. Tam v hlbokom zármutku Ježiš hľadal niekoho, kto by ho potešil. Prijmeme jeho pozvanie bdieť s ním aspoň chvíľku?

Pašie podľa evanjelistu Jána

Pašie, udalosti Ježišovho umučenia, neodmysliteľne patria k sláveniu Veľkej noci. Táto publikácia obsahuje biblické komentáre k Pašiám, vďaka ktorým sa môžeme hlbšie zamyslieť a meditovať nad Pánovým umučením a smrťou.

Duša Kristova

Duša Kristova je nadčasová modlitba a zároveň pieseň vychádzajúca zo stredovekej kresťanskej tradície. Najčastejšie sa ju modlíme či spievame po svätom prijímaní. Kniha s názvom tejto modlitby poodhaľuje jej bohatstvo a prehlbuje osobný vzťah s Ježišom.

Utrpenie bolí, ale má zmysel

Bolesť a utrpenie sú súčasťou života každého človeka. Hoci by sme sa im najradšej vyhli, nedokážeme to. Aby sme utrpenie dokázali ľahšie prežívať, musíme si uvedomovať jeho význam. V osobe Ježiša Krista môžeme vidieť toho, kto dal utrpeniu ten najväčší zmysel, a zároveň vzor trpiaceho. Kniha ponúka odpovede na to, ako utrpenie prekonávať a ako s ním rásť.

15 minút s Ježišom

Útla brožúrka je jednoduchým, ale účinným návodom, ako vyprosovať milosti pre seba i blízkych. Samotný Ježiš sa cez jednotlivé modlitby prihovára každému jednému z nás.

100 modlitieb k adorácii

Mocné modlitby nabádajú otvoriť srdce pre Ježiša, uvedomovať si Jeho blízkosť a nekonečnú večnú Lásku. Stretnime sa so živým Kristom a ustavične sa mu klaňajme vo svojom srdci!

Pôstne obdobie sa pomaly končí a možno sme ho neprežili tak, ako sme si na začiatku predsavzali. Stále však máme príležitosť urobiť aspoň krôčik bližšie k nášmu Pánovi. Jeho otvorená náruč na nás čaká nielen v pôstnom či adventnom období. Verím, že vám pri tom pomôže aj výber niektorej z týchto kníh.

Prajeme vám naplnený zvyšok Veľkého týždňa a požehnané sviatky vzkrieseného Krista!

 

Jana Gregorovičová, za tím Zachej.sk

0 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre