10 kníh na „dušičkové“ obdobie

Knihy sú ako drahí priatelia. Majú schopnosť vynoriť sa odnikiaľ práve vtedy, keď ich najviac potrebujeme. Ukazujú nám iný uhol pohľadu, povzbudzujú nás a sú príjemnou spoločnosťou. Občas môžeme mať dokonca pocit, akoby bola kniha, ktorú práve čítame, listom od Pána Boha, ktorým sa dotýka priamo nášho srdca. Ak hľadáte knihy na blížiace sa „dušičkové“ obdobie, alebo sa chcete stíšiť a upokojiť si dušu, potom je nasledujúci zoznam vytvorený práve pre vás.

Tu je 10 kníh, ktoré by ste v nasledujúcich dňoch rozhodne nemali opomenúť:

Páter Pio a očistec (Marcello Stanzione)

Páter pio

Páter Pio bol zapáleným ctiteľom duší v očistci. V liste z 29. novembra 1910 napísal svojmu duchovnému vodcovi, že už dlhý čas cíti silnú potrebu obetovať sa Pánovi za duše v očistci… Viac nájdete v knihe Páter Pio a očistec.

Stretnutia s dušami z očistca (Mária Anna Lindmayrová)

Dielo Stretnutia s dušami z očistca je Lindmayrovej denníkom, ktorý si písala na príkaz svojho duchovného vodcu. V ňom sa pútavo zaoberá poslednými vecami: smrťou, osobným súdom, očistcom, nebom, peklom, koncom sveta, vzkriesením mŕtvych, parúziou, posledným súdom a zjavením nového neba a zeme… Viac nájdete v knihe Stretnutia s dušami z očistca.

Moje rozhovory s dušami v očistci (Eugénia von der Leyen)

Jadro knihy tvoria denníkové zápisy princeznej Eugénie, ktorej sa duše v očistci nielen zjavovali, ale im aj obetavo pomáhala. Na prvý pohľad „zábavné strašidelné príbehy“ sú v skutočnosti závažným a šokujúcim obrazom života po smrti, ktorý je pre nás varovaním a útechou zároveň… Viac nájdete v knihe Moje rozhovory s dušami v očistci.

100 modlitieb za duše v očistci (Joseph Ackermann)

Kniha 100 modlitieb za duše v očistci obsahuje rôzne modlitby na každý deň, modlitby k svätej spovedi, litánie, krížovú cestu, deväťdňovú pobožnosť i strelné prosby… Viac nájdete v knihe 100 modlitieb za duše v očistci.

Útecha verných duší v očistci (Joseph Ackermann)

V knihe Útecha verných duší v očistci nájdete poznatky duchovných učiteľov, kňazov a teológov, ktoré sa odvolávajú na Cirkvou schválené zjavenia a príbehy týkajúce sa duší v očistci. Modlime sa preto za úbohé duše, ktoré našu pomoc tak potrebujú… Viac nájdete v knihe Útecha verných duší v očistci.

Utrpenie a radosti očistca (Franz Spirago)

Kniha Utrpenie a radosti očistca obsahuje súhrn najdôležitejších očistcových tém. Stojí na učení cirkevných autorít a je plná vízií a mystických zjavení svätých. Duše v očistci. Úbohé, a predsa také mocné… Viac nájdete v knihe Utrpenie a radosti očistca.

365 dní s dušami v očistci (Susan Tassoneová)

Kniha 365 dní s dušami v očistci obsahuje modlitby, učenie o očistci, skutočné príbehy, meditácie, citáty svätých a ešte oveľa viac. Túto knihu môžete použiť, ako len chcete – ako zamyslenia a čítania na každý deň, ako celoročnú novénu, ako sprievodcu liturgickými obdobiami, alebo ju len vezmite do rúk a čítajte tak, ako vás bude Duch viesť… Viac nájdete v knihe 365 dní s dušami v očistci.

Kto zomrie, uvidí (Dolindo Ruotolo)

Kniha Dona Dolinda o očistci prináša originálne myšlienky potvrdzujúce existenciu očistca. Je absurdné, aby očistec popierali tí, ktorí veria v Boha, lebo protirečia výrokom Boha, biblickým výrokom a učeniu Cirkvi, ako aj logike ľudského rozumu podporeného vierou… Viac nájdete v knihe Kto zomrie, uvidí.

Modlitby a pobožnosti za duše v očistci

Nestačí zapáliť sviečku na dušičky! Je dôležité sa modliť za duše v očistci, pretože to je spôsob ako im môžeme pomôcť, keďže oni sa už za seba modliť nemôžu… Viac nájdete v brožúre Modlitby a pobožnosti za duše v očistci.

Dostaňte nás odtiaľto!!! (Mária Simma)

V knihe Dostaňte nás odtiaľto!!! sa Maria Simma rozpráva s dušami z očistca. Duše jej odhaľujú tajomstvá ukryté pre ľuďmi. Keď mala Maria Simma dvadsať päť rokov, bola jej udelená zvláštna milosť: vďaka Božiemu milosrdenstvu bolo dovolené niektorým dušiam navštíviť ju a prosiť o pomoc… Viac nájdete v knihe Dostaňte nás odtiaľto!!!.

5 Užívateľ (1 Hlas)
Priemer všetkých hodnotení
Komentáre Ohodnoďte
Filtrovať

Buďte prvý, kto napíše komentár.

Zobraziť ďalšie
{{ pageNumber+1 }}
Ohodnoďte

Komentáre